Як електронна трудова книжка замінила паперові? Чи обов’язково вести паперову трудову книжку? Як відсканувати паперові трудові книжок та передати дані до ПФУ? Що робити з паперовою трудовою книжкою після сканування?
Укладаючи трудовий договір, громадянин зобов’язаний надати трудову книжку (за наявності) або відомості про трудову діяльність із реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування (ст. 24 КЗпП).
Тобто на сьогодні надавати роботодавцю саме паперову трудову книжку не обов’язково. Але натомість треба надати відомості з Реєстру застрахованих осіб, тобто витяг із цього Реєстру як заміну паперової трудової книжки. Таке правило запроваджено з 10.06.2021.
Проте на практиці спостерігається величезна кількість порушень на цьому етапі. Чимало роботодавців неправильно розуміють норми ст. 24 КЗпП і взагалі не вимагають під час працевлаштування ані паперових трудових книжок, ані відомостей з реєстру. Мовляв, трудові книжки скасували, то навіщо їх просити під час прийняття працівників?
Проте надавати документи про попередній досвід роботи (а для сумісників — щодо наявності основного місця роботи) залишається для працівника обов’язком!
Крім того, у працівника залишилося право мати паперову трудову книжку і вимагати від роботодавців внесення записів до неї (за бажанням працівника). І роботодавець повинен виконувати це бажання!
До того ж у роботодавців залишилося на зберіганні чимало старих трудових книжок, наданих до 10.06.2021, а також книги обліку їх руху.
Запровадження у 2021 році електронних трудових книжок зовсім не означало, що наявні паперові треба (або можна) одразу повернути працівникам, і книгу обліку руху трудових книжок вже не вести!
<…>
Джерело: Дебет-Кредит – не забудьте оформити передплату на улюблене видання!
Щоб БЕЗКОШТОВНО отримати доступ до повного текста статті заповніть, будь ласка, заявку: