Списуючи зіпсовані товари, будьте уважні: податківці переглядають акти списання та вимагають від платників податків докладного опису (щодо утилізації особливо)*.
Зміст справи
ДПС провела документальну планову виїзну перевірку ТОВ з питань дотримання податкового законодавства, за результатами якої склала акт та прийняла податкові повідомлення-рішення, якими збільшено грошові зобов’язання з податку на прибуток на 118 239 грн і зменшено суму від’ємного значення об’єкта оподаткування податком на прибуток на 234 706 грн.
* Постанова ВС від 25.06.2024 у справі №806/1899/18.
А все чому? Тому що податківці зняли деякі витрати (і зняли податковий кредит) платника податків. Ні, з документами на придбання товарів усе було гаразд. Просто вони були списані у зв’язку із закінченням терміну придатності, тобто так і не були використані в госпдіяльності. А ДПС поставила під сумнів наявність таких товарів узагалі!
Це сталося через відсутність в актах на списання простроченої продовольчої продукції:
— інформації про дати придбання товарів та дати закінчення термінів придатності товарів;
— інформації щодо причин прострочення продовольчих товарів (чому не продали раніше, хто в цьому винен) та пропозицій щодо врегулювання виявлених нестач і втрат;
— доданих документів щодо утилізації, знищення або подальшого використання вилученої з обігу харчової продукції.
<…>
Джерело: Дебет-Кредит – не забудьте оформити передплату на улюблене видання!
Щоб БЕЗКОШТОВНО отримати доступ до повного текста статті заповніть, будь ласка, заявку: