До суми доходу платника єдиного податку включаються суми списаної кредиторської заборгованості, за якими минув строк позовної давності (п. 292.3 ПКУ) – нагадують податківці.

При чому незалежно від того, чи є платник єдиного податку платником податку на додану вартість.

Для цілей оподаткування сума кредиторської заборгованості має бути списана у податковому (звітному) періоді, у якому сплив строк її позовної давності.

Сума списаної кредиторської заборгованості включається до доходу, що підлягає оподаткуванню єдиним податком за ставкою, діючою на дату її списання, у податковому (звітному) періоді, у останньому кварталі якого така заборгованість була списана (перший квартал, півріччя, три квартали, рік).

Також у відомстві зауважують – сума списаної кредиторської заборгованості, щодо якої не минув строк позовної давності та яка у зв’язку з інших причин, у тому числі ліквідації боржника або кредитора, вже не надійде кредиторам, також призводить до збільшення доходу платників податків та включається до бази оподаткування єдиним податком.

Нагадаємо, як зауважують податківці – виключним та достатнім критерієм для визнання заборгованості безнадійної

є сплив строку позовної давності за зобов’язаннями щодо такої заборгованості, незалежно від того звертався кредитор до суду з метою її стягнення чи ні.

При цьому головне врахувати наступне:

• позовна давність переривається у разі пред’явлення особою позову до одного із кількох боржників, а також якщо предметом позову є лише частина вимоги, право на яку має позивач;

• після переривання перебіг позовної давності починається заново;

• час, що минув до переривання перебігу позовної давності, до нового строку не зараховується.

Лист ДПС від 01.06.2021 р. N 3878/К/99-00-18-04-03-09

Джерело: Інтерактивна бухгалтеріяне забудьте оформити передплату на улюблене видання!