
Велика Палата Верховного Суду вкотре змінила свою позицію та наголосила, що платник ПДВ може звернутися до суду з вимогами щодо погашення заборгованості з відшкодування ПДВ та/або пені протягом шести місяців*. Але від якої дати їх рахувати?
У коментованій нами справі Верховний Суд вирішив передати справу на розгляд Великої Палати.
* Постанова Великої Палати ВС від 16.02.2023 у справі №803/1149/18.
Тому це рішення є таким важливим. Адже законодавство з відшкодування ПДВ весь час змінюється, і ось уже й Верховний Суд потребує допомоги у тому, яку позицію зайняти. Адже дієвого єдиного механізму захисту порушеного права платників ПДВ так і не напрацьовано.
Наприклад, щодо коментованої справи Велика Палата зауважує: ФОП — платник ПДВ був змушений подавати численні судові позови.
Спочатку він оскаржував податкові повідомлення-рішення про відмову у бюджетному відшкодуванні. Та, незважаючи на вирішення спорів на його користь, не отримував бюджетного відшкодування суми ПДВ за їх результатами.
Надалі ФОП вимагав визнання судами бездіяльності суб’єкта владних повноважень, стягнення суми ПДВ та пені або хоча б зазначити у рішенні інші можливі способи захисту порушеного права!
Але скільки часу має платник ПДВ на подібні заходи?
Строки звернення до суду: різна судова практика і прогалина у законодавстві
Верховний Суд наголошує на наявності різних підходів у спорах щодо початку строку обчислення нарахування пені та строку звернення до суду, зокрема:
<…>
Джерело: Дебет-Кредит – не забудьте оформити передплату на улюблене видання!
Щоб БЕЗКОШТОВНО отримати доступ до повного текста статті заповніть, будь ласка, заявку: