
З періодом для перевірки і тим, як на нього вплинув карантин, ми розібралися в попередній статті. Проте не лише це повинно стримувати податківців в запалі контролю. Адже є ще і строки зберігання первинних документів. Неможливо ж перевірити те, що законним чином знищене. Як довго треба зберігати документи? Чи вплинув на ці строки карантин? Розбираємося.
Одразу нагадаємо: у процесі документальних і фактичних перевірок податківців цікавлять в першу чергу первинні документи, регістри бухобліку (ведення яких передбачене законом), податкові декларації, фінансова, стат- та інша звітність.
Не забуваємо також, що під регістрами маються на увазі носії спеціального формату (паперові, електронні) у вигляді відомостей, ордерів, книг, журналів тощо, призначені для хронологічного, систематичного або комбінованого накопичення, групування та узагальнення інформації з первинних документів, прийнятих до обліку (п. 3.1 Положення № 88). Наприклад, оборотно-сальдова відомість. Безумовно, регістри актуальні для тих, хто повинен вести бухоблік.
<…>
Джерело: Податки та бухгалтерський облік – не забудьте оформити передплату на улюблене видання!
Щоб отримати доступ до повного тексту статті заповніть, будь ласка, заявку для оформлення передплати: