Чи мають право на соціальну стипендію студенти з числа дітей-сиріт, які є вихованцями дитячих будинків сімейного типу (не зараховані на повне державне забезпечення)?
Алла Головко, експерт газети «Бухгалтерія: бюджет»
Розуміємо, з чим пов’язане запитання читача, адже право дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, на соціальну стипендію прописано в ст. 8 Закону № 23421, яка має назву «Повне державне забезпечення дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, а також осіб із їх числа».
ЦИТАТА. «Стаття 8. Повне державне забезпечення дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, а також осіб із їх числа
Держава здійснює повне забезпечення дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, а також осіб із їх числа.
<…>
Право на повне державне забезпечення в навчальних закладах мають діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, віком до вісімнадцяти років та особи з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, при продовженні навчання до 23 років або до закінчення відповідних навчальних закладів.
Дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування, особам із їх числа, які навчаються, крім повного державного забезпечення, виплачується соціальна стипендія <…>. Соціальна стипендія та посадовий оклад у розмірах, передбачених у першому реченні цієї частини, виплачуються також учням, студентам (курсантам), які в період навчання у віці від 18 до 23 років залишилися без батьків (батьки яких померли/оголошені померлими, загинули або пропали безвісти). Порядок виплати та розмір соціальної стипендії, посадового окладу затверджується Кабінетом Міністрів України».
(витяг зі ст. 8 Закону № 2342)
Отже, загалом ця стаття встановлює гарантії особам, які зараховані на повне державне забезпечення.
<…>
Джерело: Бухгалтерія: БЮДЖЕТ – не забудьте оформити передплату на улюблене видання!
Щоб БЕЗКОШТОВНО отримати доступ до повного текста статті заповніть, будь ласка, заявку: