
Як правильно обліковувати тимчасові споруди при будівництві, якщо на них списано будматеріали замовника і вони включені до актів виконаних робіт підрядника?
Визначення понять
Специфічною рисою організації будівництва є створення, переміщення, ремонт і ліквідація тимчасових допоміжних об’єктів (підсобних приміщень, складів, майстерень, настилів, містків, драбин тощо).
До тимчасових будівель і споруд належать виробничі, складські, допоміжні, побутові і громадські будівлі та споруди, необхідні для виконання будівельно-монтажних робіт (БМР) і обслуговування робітників будівництва. Такі об’єкти спеціально будуються (створюються) на період будівництва. Після завершення будівельно-монтажних робіт тимчасові об’єкти підлягають або списанню з обліку як інвентарний об’єкт (що супроводжується його ліквідацією з виконанням робіт з демонтажу, розбирання та подальшим оприбуткуванням цінностей, що можуть бути використані на підприємстві), або переміщенню до нового будівельного майданчика для використання за призначенням.
Титул у будівництві — це стисла характеристика будови (об’єкта), яка містить розкриття основних її показників: назву, джерела фінансування, технічні показники тощо; як правило, зазначається на одному аркуші. Титули будов входять до так званих титульних списків — поіменних переліків об’єктів, що будуються (реконструюються).
Титулодержатель (забудовник) — юридична особа, яка освоює капітальні вкладення, виділені на будівництво, здійснює його підрядним або господарським способом; найменування організації титулодержателя передбачено у титулі будови. Перелік титульних тимчасових об’єктів передбачено у титулі будови. До нетитульних належать об’єкти, не передбачені у титулі будови.
Тимчасові споруди, про які йдеться у запитанні, належать до нетитульних, вони включені до актів виконаних робіт підрядника, і витрати на їх створення фінансуються замовником.
Бухгалтерський облік
Бухгалтерський облік нетитульних споруд є актуальнішим для підрядних організацій, якщо забудовник (замовник) будівництва отримує готовий об’єкт певної вартості і не вимагає отримання у власність тимчасових нетитульних споруд, що використовувалися у процесі будівництва. Крім того, такі споруди тому і називаються тимчасовими, що можуть бути використані або повністю зношені у процесі будівництва.
<…>
Джерело: Дебет-Кредит – не забудьте оформити передплату на улюблене видання!
Щоб БЕЗКОШТОВНО отримати доступ до повного текста статті заповніть, будь ласка, заявку: