Юридична особа (загальна система оподаткування) має чотирьох засновників, які є директорами з різних питань діяльності підприємства. Посадові оклади їм установлені на рівні мінімальної зарплати, а в інших найманих працівників вони набагато вищі. Чи вважається це порушенням законодавства про працю і чи може Держпраці за це застосувати штраф?

Відповідь

У такому випадку однозначно маємо порушення вимог ст. 96 і 97 КЗпП.

Форми й системи оплати праці, норми праці, розцінки, тарифні сітки, ставки, схеми посадових окладів, умови запровадження та розміри надбавок, доплат, премій, винагород й інших заохочувальних, компенсаційних і гарантійних виплат встановлюють підприємства, установи, організації самостійно в колективному договорі з дотриманням норм і гарантій, передбачених законодавством, генеральною та галузевими (регіональними) угодами.

Якщо колективний договір на підприємстві, в установі, організації не укладено, власник або вповноважений ним орган зобов’язаний погодити ці питання з виборним органом первинної профспілкової організації (профспілковим представником), що представляє інтереси більшості працівників, а за його відсутності — з іншим уповноваженим на представництво трудовим колективом органом (ч. 2 ст. 97 КЗпП).

<…>

Джерело: Інтерактивна бухгалтеріяне забудьте оформити передплату на улюблене видання!

Щоб БЕЗКОШТОВНО отримати доступ до повного текста статті заповніть, будь ласка, заявку: