
Посилання в договорі на курс «умовної одиниці» без подальшого узгодженого сторонами зобов’язання сплати коштів із прив’язкою до іноземної валюти не дає права вимагати оплати у гривнях за курсом на день платежу*.
Нагадаємо, що відповідно до ч. 1, 2 ст. 533 ЦКУ грошове зобов’язання має бути виконане у гривнях. Це загальне правило для розрахунків в межах України і воно відповідає нормам і ст. 5 Закону про валюту, яка містить виключний перелік операцій, в яких на території України платежі можуть здійснюватися в іноземній валюті.
* Постанова ВС від 19.07.2023 у справі №753/2971/19.
А як бути, якщо сторони хочуть убезпечитися від впливу зміни валютних курсів, особливо якщо йдеться про купівлю-продаж імпортного товару? Тоді їм може придатися така норма ЦКУ: якщо у зобов’язанні визначено грошовий еквівалент в іноземній валюті, сума, що підлягає сплаті у гривнях, визначається за офіційним курсом відповідної валюти на день платежу, якщо інший порядок її визначення не встановлено договором або законом чи іншим нормативно-правовим актом.
Проте, щоб вимагати такого перерахунку суми платежу на дату його здійснення, за курсом до валюти, які зазначені у договорі, важливо правильно зазначити про це.
Зміст справи
ПАТ через суд вимагало від двох фізосіб заборгованість за договором купівлі-продажу квартири в розмірі 213 622,57 грн.
<…>
Джерело: Дебет-Кредит – не забудьте оформити передплату на улюблене видання!
Щоб БЕЗКОШТОВНО отримати доступ до повного текста статті заповніть, будь ласка, заявку: