Уряд надалі вдосконалює роботу центрів зайнятості, запроваджуючи новітні європейські практики. З цією метою було затверджено новий Порядок надання соціальних послуг суб’єктам ринку праці кар’єрними радниками, спеціалізованими кар’єрними радниками, консультантами по роботі з роботодавцями. Відповідне рішення ухвалили на засіданні Кабінету Міністрів України 17 березня 2023 року.

У Міністерстві економіки пояснюють, що новий підхід до працевлаштування розроблено з урахуванням кращого європейського досвіду щодо впровадження моделі надання клієнтоорієнтованих послуг центрами зайнятості. Послуги надаватимуться із застосуванням підходу «кейс-менеджменту» – залежно від типу, потреб, можливостей та особливостей клієнта.

Впровадження посади кар’єрного радника та спеціалізованого кар’єрного радника дасть змогу підвищити адресність соціальних послуг, розширити спектр взаємодії із безробітним населенням з огляду на індивідуальні характеристики та потенціал до працевлаштування.

«Головна задача кар’єрного радника полягає в індивідуальному супроводі людини до її працевлаштування, у пошуці роботи та плануванні кар’єри. Важливим сьогодні і після перемоги завданням Державної служби зайнятості є інтеграція у ринок праці та підприємництво ветеранів, учасників бойових дій, осіб з інвалідністю. Скориставшись послугами кар’єрних радників, ці шукачі роботи та майбутні підприємці зможуть отримувати ваучери для проходження освітніх курсів з перепідготовки, спеціалізації, підвищення кваліфікації за професіями та спеціальностями для пріоритетних видів економічної діяльності в Україні», – пояснила заступник Міністра економіки України Тетяна Бережна.

Також у новому Порядку було затверджено функціональний розподіл між різними категоріями працівників центрів зайнятості для забезпечення процесу надання якісних послуг. Цей документ визначає перелік соціальних послуг, які надаватимуться суб’єктам ринку праці, а також передбачається пріоритетність надання таких послуг в електронній формі.

Разом з тим документ затверджує проведення Державним центром зайнятості моніторингу результатів діяльності центрів зайнятості, ефективності їхньої роботи та оприлюднення відповідних результатів, зокрема на власному офіційному вебсайті.