
Ми дочекалися широко анонсованого Закону № 2260, який набув чинності 27.05.2022 і викликав чимало запитань, адже часи змінились і, говорячи формулюванням пана Д. Гетьманцева, “общипати” платників податків не так просто, бо “щипати” вже майже нічого. Але відкиньмо емоції та стисло поговорімо про те, що стало вже фактом.
Щодо визнання податкового кредиту, реєстрації ПН/РК в ЄРПН та подання звітності
Податковий кредит
Як і було обіцяно, оновили п. 322 підрозд. 2 розд. ХХ ПКУ:
З документа
Тимчасово, за податкові періоди лютий, березень, квітень, травень 2022 року за операціями з придбання товарів / послуг, за якими в Єдиному реєстрі податкових накладних постачальниками не зареєстровано податкові накладні та/або розрахунки коригування до них, платники податку:
включають до складу податкового кредиту звітного (податкового) періоду суми податку на додану вартість, сплачені (нараховані) у складі вартості придбаних товарів / послуг, на підставі наявних у платника первинних (розрахункових) документів, складених (отриманих) платником податку за операціями з придбання товарів / послуг відповідно до Закону України “Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні”;
отримувачі послуг, що постачаються нерезидентами, місце постачання яких розташоване на митній території України, у разі нарахування таким отримувачем послуг податку на додану вартість у складі податкових зобов’язань, визначених у податковій декларації за відповідний звітний (податковий) період, такі платники податку мають право на віднесення таких сум податку до податкового кредиту відповідного звітного (податкового) періоду, на підставі наявних у платника первинних (розрахункових) документів, складених (отриманих) платником податку за операціями з придбання послуг, відповідно до Закону України “Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні”.
Тобто, як бачимо, період визнання податкового кредиту на підставі первинних документів обмежено періодами з лютого до травня поточного року, а вже за червень податковий кредит треба формувати лише на підставі зареєстрованих в ЄРПН ПН/РК.
Тепер безпосередньо про реєстрацію ПН/РК в ЄРПН під час воєнного стану.
Реєстрація ПН/РК в ЄРПН під час воєнного стану
Згідно з оновленим пп. 69.1 підрозд. 10 розд. ХХ ПКУ протягом війни, якщо у платника податків немає можливості своєчасно зареєструвати ПН в ЄРПН, то він звільнений від штрафів, але за умови обов’язкового виконання цього обов’язку протягом шести місяців після припинення або скасування воєнного стану в Україні. Ця норма стосується також реєстрації в ЄРАН акцизних накладних і розрахунків коригування до них.
<…>
Джерело: Інтерактивна бухгалтерія – не забудьте оформити передплату на улюблене видання!
Щоб БЕЗКОШТОВНО отримати доступ до повного текста статті заповніть, будь ласка, заявку: