
Після повернення на деокуповані території підприємства прагнуть відновити пошкоджене майно. У даній публікації розглянемо ситуацію із заміною вікон та дверей – як за рахунок власних коштів підприємства, так і за рахунок благодійної допомоги.
Спершу пропонуємо з’ясувати, як саме класифікувати витрати на заміну вікон і дверей, зруйнованих унаслідок обстрілів.
Найчастіше, оскільки вікна та двері є невід’ємними атрибутами будівлі, витрати на заміну цих елементів розглядають як витрати на ремонт.
Нагадаємо, що власне порядок відображення вказаних витрат залежить від того, на що націлені здійснювані ремонтні роботи. Зокрема, якщо заміну вікон та дверей здійснюють із метою:
• підтримки будівлі в придатному для експлуатації стані, то це витрати поточного періоду (п. 15 П(С)БО 7);
• поліпшення будівлі, тобто, коли очікується збільшення майбутніх економічних вигід від її використання, – витрати підлягають капіталізації та по закінченню робіт збільшують первісну вартість такої будівлі (п. 14 П(С)БО 7).
Важливим моментом, що впливає на ухвалення облікових рішень, є з’ясування різновиду майбутніх ремонтних робіт, адже заміну вікон та дверей можна здійснювати не лише в межах поточного ремонту, але й капітального.
Тому насамперед варто прояснити, чим відрізняється поточний ремонт від капітального. Допоможуть нам у цьому орієнтири з листа Держбуду від 30.04.2003 р. № 7/7-401. Для наочності наведемо порівняння в табличному форматі (див. табл. 1)
<…>
Джерело: Інтерактивна бухгалтерія – не забудьте оформити передплату на улюблене видання!
Щоб БЕЗКОШТОВНО отримати доступ до повного текста статті заповніть, будь ласка, заявку: