
Навіть у воєнний час деякі підприємства прагнуть відкрити відокремлені підрозділи за кордоном. У таких випадках насамперед необхідно вирішити, яку організаційну форму відокремленого підрозділу обрати. Закордонні особливості, які потрібно врахувати, установлює національне законодавство тієї країни, де заплановано відкривати дочірній бізнес. Тому передусім треба ознайомитись із законодавством відповідної країни. А в цій статті ми розповімо про норми українського законодавства, які регламентують порядок функціонування іноземних підрозділів.
Правові аспекти
В українському законодавстві виділяють дві форми відокремлених підрозділів: філії та представництва (ст. 95 ЦКУ, ч. 4 ст. 64 ГКУ).
Філією є відокремлений підрозділ юридичної особи, що розташований поза її місцезнаходженням і здійснює всі або частину її функцій (ч. 1 ст. 95 ЦКУ).
Представництвом є відокремлений підрозділ юридичної особи, що розташований поза її місцезнаходженням і здійснює представництво та захист інтересів юридичної особи (ч. 2 ст. 95 ЦКУ).
Філії та представництва не є юридичними особами. Вони наділяються майном юридичної особи, що їх створила, і діють на підставі затвердженого нею положення (ч. 3 ст. 95 ЦКУ, ч. 4 ст. 64 ГКУ). Керівників філій і представництв призначає юридична особа, і вони діють на підставі виданої їм довіреності (ч. 4 ст. 95 ЦКУ).
Зазвичай філії від представництв розмежовують за їхніми функціональними завданнями:
Відповідно до ч. 5 ст. 95 ЦКУ відомості про філії та представництва юридичної особи вносять до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань (далі – ЄДР).
<…>
Джерело: Інтерактивна бухгалтерія – не забудьте оформити передплату на улюблене видання!
Щоб БЕЗКОШТОВНО отримати доступ до повного текста статті заповніть, будь ласка, заявку: