
Після закінчення відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами жінка за власним бажанням може скористатися правом на відпустку для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку. Проте таку відпустку може отримати не лише матір. Тож далі докладніше про умови та порядок надання цієї відпустки.
Хто має право на відпустку
Відпустка для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку належить до соціальних відпусток. Її гарантовано працівникам відповідно до КЗпП та Закону № 504:
З документа
“За бажанням матері або батька дитини одному з них надається відпустка для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку з виплатою за ці періоди допомоги відповідно до законодавства” (ст. 179 КЗпП).
“Після закінчення відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами за бажанням матері або батька дитини одному з них надається відпустка для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку” (ст. 18 Закону № 504).
Скористатися правом на таку відпустку (повної або часткової тривалості) насамперед може мати дитини, а також:
– батько дитини;
– її бабуся чи дідусь;
– інші родичі, які фактично доглядають за дитиною;
– особа, яка усиновила чи взяла під опіку дитину;
– один із прийомних батьків чи батьків-вихователів.
Право на таку відпустку мають працівники не лише за основним місцем роботи, а й за сумісництвом (див. лист Мінсоцполітики від 18.05.2011 р. № 164/13/116-11).
За бажанням жінки або осіб, які доглядають за дитиною, у періоді перебування їх у відпустці для догляду за дитиною вони можуть працювати на умовах неповного робочого часу або вдома (ч. 9 ст. 179 КЗпП, ч. 4 ст. 18 Закону № 504).
Оформлення відпустки
Під час оформлення відпустки для догляду за дитиною слід керуватися ч. 3 ст. 20 Закону № 504, яка визначає порядок надання соціальних відпусток:
<…>
Джерело: Інтерактивна бухгалтерія – не забудьте оформити передплату на улюблене видання!
Щоб БЕЗКОШТОВНО отримати доступ до повного текста статті заповніть, будь ласка, заявку: