
Жінки, які придатні до проходження військової служби за станом здоров’я та віком і закінчили заклади професійної (професійно-технічної), фахової передвищої чи вищої освіти й здобули медичну або фармацевтичну спеціальність, підлягають взяттю на військовий облік.
Які жінки підлягають військовому обліку?
Нагадаємо, що з 26 жовтня 2022 року за Законом №2664 жінки, які придатні до проходження військової служби за станом здоров’я та віком і закінчили заклади професійної (професійно-технічної), фахової передвищої або вищої освіти та здобули медичну або фармацевтичну спеціальність, підлягають взяттю на військовий облік військовозобов’язаних.
А як щодо решти жінок?
Жінки, які мають спеціальність та/або професію, споріднену з відповідною військово-обліковою спеціальністю, визначеною в переліку, затвердженому Міністерством оборони України (Перелік №313), і придатні до проходження військової служби за станом здоров’я та віком, крім зазначених вище, беруться на військовий облік військовозобов’язаних за їхнім бажанням. Тобто законом установлено добровільне взяття на військовий облік для жінок, за винятком медиків.
Що зміниться з 1 жовтня?
Нагадуємо, що Наказом №259 ще 6 вересня 2022 року було відкладено на рік строки взяття жінок відповідних професій/спеціальностей на військовий облік.
Тож саме з 1 жовтня 2023 року в окремих працівниць, враховуючи відповіді на запитання вище, з’явиться обов’язок або можливість щодо взяття на облік у військкоматах.
Що треба зробити роботодавцю?
Ми вже розповідали, що потрібно буде робити роботодавцям щодо появи нових військовозобов’язаних жінок.
<…>
Джерело: Дебет-Кредит – не забудьте оформити передплату на улюблене видання!
Щоб БЕЗКОШТОВНОотримати доступ до повного текста статті заповніть, будь ласка, заявку: