
Процедуру утримання із заробітку працівників підприємств сум за виконавчими документами ми докладно описували у «Податки & бухоблік», 2021, № 75, с. 19. Але війна вносить свої корективи. Як зараз діяти бухгалтеру за наявності (або надходженні нових) виконавчих документів? Чи залежить обов’язок здійснювати відрахування з доходів працівників від виду боргу та статусу боржника чи стягувача? Про те, як урегульовані ці питання під час воєнного стану, ми й поговоримо. Крім того, ви дізнаєтесь про можливість використання підприємствами коштів, що знаходяться на рахунках, на які накладено арешт органами державної виконавчої служби чи приватними виконавцями.
З 26.03.2022 набув чинності Закон України «Про внесення зміни до розділу ХІІІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про виконавче провадження» від 15.03.2022 № 2129-ІХ (далі — Закон № 2129). Саме він встановлює спеціальні правила звернення стягнень за виконавчими документами під час війни. Які це правила, читайте далі.
І насамперед запам’ятайте: забороняється відкриття виконавчих проваджень та вжиття заходів примусового виконання рішень на території адміністративно-територіальних одиниць, які тимчасово окуповані внаслідок військової агресії Російської Федерації, у період такої окупації. Тому все, що сказане нижче, стосується виключно підконтрольних Україні територій.
<…>
Джерело: Податки та бухгалтерський облік – не забудьте оформити передплату на улюблене видання!
Щоб отримати доступ до повного тексту статті заповніть, будь ласка, заявку для оформлення передплати: