Приводом для написання матеріалу є запитання читача: «Ми вирішили зарплату за червень 2024 року виплатити в останній робочий день червня — 28.06.2024. Чи немає в цьому порушення вимог законодавства, адже у нас строки виплати зарплати — 22 та 7 число? Причина в тому, що в липні 2024 року всі працівники бухгалтерії йдуть у щорічну відпустку…». Чи є порушення у цій ситуації, розберемося в цьому матеріалі.
Олена Залісна, експерт газети «Зарплата та кадрова справа»
Можна чи не можна?
Нагадаємо, що строки та періодичність виплати зарплати регламентовані ч. 1 та 2 ст. 115 КЗпП, ч. 1 та 2 ст. 24 Закону про оплату праці.
Зокрема, всі роботодавці (підприємства, установи, підприємці) зобов’язані виплачувати зарплату з урахуванням такого.
По-перше, конкретні строки виплати зарплати мають бути встановлені в одному з документів:
- колективному договорі;
- нормативному акті роботодавця, погодженому з виборним органом первинної профспілкової організації чи іншим уповноваженим на представництво трудовим колективом органом (а в разі їх відсутності — представниками, обраними та уповноваженими трудовим колективом).
По-друге, при встановленні строків виплати зарплати в документах роботодавця слід виходити з того, що її виплачують:
- регулярно не рідше 2-х разів на місяць;
- через проміжок часу, що не перевищує 16 к. дн.;
- не пізніше 7 днів після закінчення періоду, за який здійснюється виплата.
Зауважте, що вимоги до строків та періодичності виплати зарплати висуваються саме при затвердженні цих строків у внутрішніх документах роботодавця!
Тому, якщо строки та періодичність виплати зарплати затверджені локальним актом роботодавця, вважаємо, що вимоги чинного законодавства виконані.
Якщо ж разово роботодавець виплатить зарплату раніше встановленого строку, то говорити про порушення законодавства немає підстав. Адже:
<…>
Джерело: Зарплата та кадрова справа – не забудьте оформити передплату на улюблене видання!
Щоб БЕЗКОШТОВНО отримати доступ до повного текста статті заповніть, будь ласка, заявку: