Чи може ФОП на ЄП ІІ групи найняти на роботу працівника з випробним терміном та як оформити?
ФОП, незалежно від групи, як і будь-який інший роботодавець, може встановлювати працівникам випробний термін. Згідно зі ст. 26 КЗпП, роботодавець має право встановити для працівника під час прийняття його на роботу випробний термін, окрім осіб, визначених ч. 3 цієї статті.
Випробний термін обумовлюється угодою сторін та встановлюється з метою перевірки відповідності працівника роботі, яка йому доручається.
Увага: строк випробування під час прийняття на роботу не може перевищувати трьох місяців. Але в окремих випадках може тривати й до 6 місяців, проте лише за погодженням із профспілкою, якої у ФОПа немає (ст. 27 КЗпП). При цьому строк випробування робітників (тобто працівників робітничих професій) під час прийняття на роботу не може перевищувати одного місяця!
Хто належить до працівників, КЗпП не визначає. Але це робить Класифікатор професій (за кодами КП 6 — 9). Проте будь-який працівник (у т. ч. робітник) не може бути допущений до роботи, у тому числі й на умовах випробного терміну, без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу та без повідомлення податкової про прийняття працівника на роботу (ч. 4 ст. 24 КЗпП).
Отже, підприємець має право встановити випробний термін працівникові, якого приймає на роботу, за його згодою й прописати це в наказі.
Якщо після закінчення випробного терміну працівник не відповідає вимогам, як правильно його звільнити?
<…>
Джерело: Дебет-Кредит – не забудьте оформити передплату на улюблене видання!
Щоб БЕЗКОШТОВНО отримати доступ до повного текста статті заповніть, будь ласка, заявку: