Фізособа зареєстрована ФОПом на ЄП і водночас є засновником ТОВ — така ситуація на практиці трапляється досить часто. Ми неодноразово аналізували наслідки платежів на користь такого ФОПа з боку ТОВ. А якщо ситуація зворотна: ФОП сплачує внесок до статутного капіталу, та ще й робить це з підприємницького рахунку?*
Як ми знаємо з практики, і ДПС, і банки дуже уважно стежать за платежами, які надходять на рахунки ФОПів і які з них здійснюються. Тож питання, яке виникло у ФОПа щодо можливості та наслідків здійснення внеску до статутного капіталу створеної ним ЮО з підприємницького рахунку, не випадкове і досить серйозне.
* Коментар до ІПК ДПСУ від 09.04.2025 №1924/ІПК/99-00-24-03-03 ІПК (див. «ДК» №16/2025).
Звернувся ФОП безпосередньо до ДПС і спитав про те, що непокоїло його найбільше: чи не призведе такий платіж до втрати статусу «єдинника»?
Чому саме з підприємницького рахунку?
ФОП має і підприємницький, і не підприємницький рахунок у банку. Тобто він міг би, звісно, платити і не з підприємницького рахунку. Але переведення коштів на поточний банкiвський рахунок фiзособи, вiдкритий для власних потреб або зняття через касу банкiвської установи, пов’язане з істотними витратами на комiсiю банкiвської установи.
Від себе нагадаємо також про обмеження грошових розрахунків (п. 6-7 Положення №148):
— фізособа може зробити внесок готівкою до статутного фонду підприємства у розмірі до 50 тис. грн на добу за одним або кількома платіжними документами;
— тимчасом як ФОП може зробити такий внесок лише в розмірі 10 тис. грн на добу.
Тобто найзручніший спосіб зробити такий внесок — безготівковий, а найдешевший — сплата з того рахунку, на якому вже є кошти.
Ось тільки чи можна використовувати підприємницький рахунок з такою метою? Це запитання в коментованій ІПК не розглядається, а дарма.
<…>
Джерело: Дебет-Кредит – не забудьте оформити передплату на улюблене видання!
Щоб БЕЗКОШТОВНО отримати доступ до повного текста статті заповніть, будь ласка, заявку: