
ДПСУ в ІПК від 12.07.2023 №1816/ІПК/99-00-24-03-03-06 (див. «ДК» №36/2023) вказує на те, що ФОП — платник ЄП II групи має право надавати послуги виключно платникам ЄП (ФОПам та юрособам-резидентам) та/або населенню (фізособам, у т. ч. іноземцям на території України) або перейти на III групу ЄП.
Як зазначає ДПСУ, згідно з пп. 2 п. 291.4 ст. 291 ПКУ платниками єдиного податку, які належать до другої групи, є фізособи-підприємці, які здійснюють господарську діяльність з надання послуг, у тому числі побутових, платникам єдиного податку та/або населенню, виробництво та/або продаж товарів, діяльність у сфері ресторанного господарства, за умови що протягом календарного року відповідають сукупності таких критеріїв:
— не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають із ними у трудових відносинах, одночасно не перевищує 10 осіб;
— обсяг доходу не перевищує 834 розміри мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року.
Водночас ПКУ не надає визначення терміна «населення» для потреб застосування вищезазначеної норми «спрощенцями» II групи ЄП.
А ДПСУ в коментованій нами ІПК під терміном «населення» пропонує розуміти сукупність людей, які перебувають у межах певної держави і підлягають її юрисдикції. До складу населення входять громадяни цієї держави, іноземні громадяни, які живуть у цій державі тривалий час, особи без громадянства й особи з подвійним і більше громадянством (із практики застосування термінів, слів та словосполучень у юриспруденції).
Таким чином, іноземці, на думку податкової, потрапляють до переліку «населення», з ким «спрощенці» II групи ЄП можуть працювати та перебувати при цьому на спрощеній системі оподаткування. Проте податкова все-таки уточнює, що, зокрема, йдеться про іноземних громадян, які перебувають у межах юрисдикції України.
<…>
Джерело: Дебет-Кредит – не забудьте оформити передплату на улюблене видання!
Щоб БЕЗКОШТОВНО отримати доступ до повного текста статті заповніть, будь ласка, заявку: