Національний банк України не вводив жодних обмежень на більшість переказів з-за кордону. Заборона стосується виключно переказів, пов’язаних з рф та рб, а також переказів у російських та білоруських рублях. Про це повідомив НБУ на власній сторінці Facebook.

Перекази, що здійснюються через міжнародні системи грошових переказів без відкриття рахунків, надходять в Україну без обмежень. Видача готівкових коштів з рахунків клієнтів здійснюється з урахуванням вимог Постанови від 24.02.2022 р. № 18.

Якщо вам надійшов переказ через міжнародні системи грошових переказів, то ви можете отримати готівку в іноземній валюті у повному обсязі, але з урахуванням чинних на день отримання обмежень та можливостей відділень банків та небанківських фінансових установ – учасників, відповідних міжнародних платіжних систем.

Водночас, більшість переказів з України за кордон заборонені.

Оплата витрат за кордоном, пов’язаних зі смертю громадян, лікуванням в медичних закладах та транспортуванням хворих.

Тобто ви можете отримувати перекази з-за кордону, якщо вони не підпадають під наведену заборону.

У відомстві також нагадали: щоденно дозволено знімати в касі працюючих відділень вашого банку іноземну валюту в еквіваленті 30 тис. грн (це, наприклад, трохи більше 1 тис. дол. США, або близько 900 євро).

Конвертувати відповідні кошти в гривню і знімати до 100 тис. грн на день.

Виняток лише для українців, що перебувають на територіях, які під загрозою окупації державою-агресором/державою-окупантом.

Видача готівки здійснюється в межах залишку коштів на рахунку за наявності готівкових коштів у касі філії/відділення. Рішення про видачу таких коштів приймається керівником банку та може делегуватися керівникові філії/відділення банку.

Такі обмеження – необхідний крок зараз для підтримки економіки та фінансової системи в умовах збройної агресії російської федерацій. Звертаємо вашу увагу, що Національний банк поступово послаблює обмеження на валютному ринку, якщо бачить простір та можливості для цього. Після перемоги України над окупантами рф обмеження будуть скасовані до довоєнного рівня.

Джерело: Інтерактивна бухгалтеріяне забудьте оформити передплату на улюблене видання!