Зміна учасників юридичної особи — справа майже буденна.
Договір купівлі-продажу частки у статутному капіталі та акт прийому-передачі частки — документи здебільшого нескладного змісту (не беремо нюанси за участю нерезидентів тощо). Водночас пам’ятаємо, що диявол криється в деталях, і ці деталі можна відшукати майже у будь-якому договорі.
Про те, як учасники ТОВ диявольську деталь у власному договорі шукали, знайшли, але нічого зробити з нею не змогли, розповімо в цьому матеріалі на прикладі постанови Верховного Суду.
У чому суть справи?
У 2018 році дві фізособи створили ТОВ, розподіливши статутний капітал так:
- фізособі № 1 належить частка у розмірі 90 % (у гривневому еквіваленті 900 грн);
- фізособі № 2 частка у розмірі — 10 % (у гривневому еквіваленті 100 грн).
У квітні 2022 співзасновники продали свої частки фізособі № 3 (фізособа № 1 продала 40 % частки, залишившись учасником із часткою 50 %; фізособа № 2 повністю продала свою частку у розмірі 10 %), уклавши відповідні договори купівлі-продажу частки та підписавши акти прийому-передачі частки у статутному капіталі, підписи на якому були посвідчені нотаріально.
При цьому згідно з умовами договорів купівлі-продажу часток продавець гарантує, що на дату підписання цього договору він повністю сплатив свій внесок до статутного капіталу товариства згідно зі статутом Товариства та не має ніяких невиконаних зобов’язань перед товариством.
На цьому зміни складу учасників ТОВ не закінчилися . Надалі фізособа № 1, яка володіла часткою у статутному капіталі ТОВ у розмірі 50 %, подарувала цю частку, фізособі № 4. Отже, станом на 23.08.2022 склад учасників ТОВ повністю змінився, фізособа № 1 та фізособа № 2 вже не були учасниками ТОВ.
<…>
Джерело: Професійний бухгалтер – не забудьте оформити передплату на улюблене видання!
Щоб БЕЗКОШТОВНО отримати доступ до повного текста статті заповніть, будь ласка, заявку: