Фахівці Державної фіскальної служби поінформували платників, яким чином у розділах і додатках до декларації акцизного податку заповнювати вартісні показники та курс гривні до євро.
Так, п. 7 р. II Порядку заповнення та подання декларації акцизного податку, затвердженого наказом Мінфіну від 23.01.2015 р. № 14 (далі — Порядок № 14), передбачено заповнення всіх показників декларації (крім додатків) у гривнях без копійок із відповідним округленням за загальновстановленими правилами. Тобто вартісні показники розділів декларації заповнюються лише в гривнях без копійок.
У додатках 1 та 11 офіційний курс гривні до євро, установлений НБУ, що діє на перший день кварталу, у якому здійснюється реалізація товару (продукції), зазначається в гривнях з округленням до 4-х знаків після коми.
Округлення вартісних показників у додатках до декларації провадиться відповідно до приписів, викладених у самих додатках, якщо інше не передбачене Порядком № 14, а саме:
- у графах 15, 16 і 17 додатка 1 указуються суми податкового зобов’язання нараховані за відповідним кодом товару згідно з УКТ ЗЕД, заповнені в гривнях із копійками й округлена до 2-х знаків після коми;
- у графі 20 додатка 11проставляються суми податкового зобов’язання з акцизного податку, нараховані за відповідним кодом товару згідно з УКТ ЗЕД, у гривнях із заокругленням до 4-х знаків після коми;
- суми податкового зобов’язання нараховані за відповідним кодом товару згідно з УКТ ЗЕД, у додатках 2, 5 і додатку 7 заповнюються в гривнях із копійками з відповідним округленням до 2-х знаків після коми;
- у додатках 3 і 4 суми податкового зобов’язання нараховані за відповідним кодом товару згідно з УКТ ЗЕД, заповнюються в гривнях із копійками з відповідним округленням до 3-х знаків після коми.
Підсумкові суми податкового зобов’язання в зазначених додатках указуються з округленням до цілого значення (у гривнях без копійок).
Додаток 6 до декларації в частині розрахункових даних заповнюється в гривнях із двома знаками після коми (у т.ч. сума податкового зобов’язання з акцизного податку за графами 5 та 6); підсумкова сума за додатком 6 зазначається в гривнях без копійок, округлення сум відбувається за загальновстановленими правилами.
Додаток 8 до декларації заповнюється відповідно до вимог розділів, які він уточнює, — тобто в гривнях без копійок.
Наведені роз’яснення викладені в підкатегорії 116.07 системи «ЗІР».
Джерело: Інтерактивна бухгалтерія – не забудьте оформити передплату на улюблене видання!
Підписатися на розсилку свіжих новин
[mc4wp_form id=”5921″]