
Показники розд. ІІ додатка 2 «Розрахунок загального мінімального податкового зобов’язання за податковий (звітний) рік» до податкової декларації платника єдиного податку – фізичної особи – підприємця заповнюються в гривнях з двома десятковими знаками, з урахуванням приміток. Про це фахівці ДПС зазначили у черговому роз’ясненні.
Слід зазначити, що частка сільськогосподарського товаровиробництва для цілей глави 1 «Спрощена система оподаткування, обліку та звітності» розд. XIV ПКУ – це питома вага доходу сільськогосподарського товаровиробника, отриманого від реалізації сільськогосподарської продукції власного виробництва та продуктів її переробки, у загальній сумі його доходу, що враховується під час визначення права такого товаровиробника на реєстрацію як платника податку (п.п. 14.1.262 ПКУ).
При обчисленні різниці між сумою загального мінімального податкового зобов’язання та загальною сумою сплачених податків, зборів, платежів та витрат на оренду земельних ділянок за 2022 рік до загальної суми сплачених податків, зборів, платежів та витрат на оренду земельних ділянок, визначених, зокрема, пп. 2971.2, 2971.3, 2971.4 ПКУ, включаються суми податків, зборів, платежів, сплачених у 2021 році в рахунок податкових зобов’язань з цих податків, зборів, платежів 2022 року (п. 66 підрозд. 10 розд. ХХ «Перехідні положення» ПКУ).
Джерело: Інтерактивна бухгалтерія – не забудьте оформити передплату на улюблене видання!