
27 лютого 2017 року було зареєстровано ще один (альтернативний) проект Закону № 6063-1, яким пропонується:
- Надання допомоги при народженні дитини встановити у такому розмірі:
– на першу дитину – 50 розмірів прожиткового мінімуму для дітей віком до шести років,
– на другу дитину – 70 розмірів ПМ,
– на третю і кожну наступну дитину – 120 розмірів ПМ.
Виплату допомоги передбачається здійснювати одноразово при народженні: першої дитини – 15 ПМ, другої дитини – 25 ПМ, третьої і наступних – 40 ПМ; Решту суми допомоги – протягом наступних 36 місяців рівними частинами.
- Поновлення права на допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.
Передбачається, що за бажанням жінки або інших осіб, які отримують цю допомогу, у період перебування їх у відпустці для догляду за дитиною вони можуть працювати. При цьому за ними зберігається право на одержання допомоги в період відпустки для догляду за дитиною.
Також пропонується визначити умови призначення допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку особам, звільненим з роботи у зв’язку з ліквідацією підприємства (установи, організації); особам, зареєстрованим у державній службі зайнятості як безробітні, тощо.
- Додаткові зміни до Закону України “Про загальну середню освіту”, які передбачають обов’язок місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування забезпечувати безкоштовним харчуванням дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей з особливими освітніми потребами, які навчаються у спеціальних і інклюзивних класах, учнів 1-4 класів загальноосвітніх навчальних закладів, та учнів із сімей, які отримують допомогу відповідно до Закону України “Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям”.
- При розрахунку державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ямвстановити величину збільшення розміру допомоги на кожну дитину віком до 13 років на 500гривень, на кожну дитину віком від 13 до 18 років – на 1000 гривень.
- Передбачити організацію безкоштовного харчування учнів із малозабезпечених сімей у професійно-технічних навчальних закладах.
- Встановити на законодавчому рівні можливість позаконкурсного вступу до державних і комунальних вищих навчальних закладів у випадках, коли це передбачено законом.
- Відновити гарантовані з боку держави пільгові умови для вступу до державних та комунальних професійно-технічних, вищих навчальних закладів дітям-інвалідам, дітям-сиротам, дітям, позбавленим батьківського піклування, дітям з багатодітних сімей, у складі яких є п’ятеро і більше дітей, за умови наявності у них достатнього рівня підготовки.
- Відновити скасоване право позаконкурсного вступу до державних і комунальних вищих навчальних закладів членів збірних команд України, які брали участь у міжнародних олімпіадах, а також чемпіонів і призерів Олімпійських і Паралімпійських ігор – за спеціальностями в галузі фізичної культури та спорту.
- Перенести із закону “Про охорону дитинства” до закону “Про вищу освіту” положення про повне утримання державою студентів вищих навчальних закладів із числа дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування та про можливість призначення соціальної стипендії та надання додаткової соціальної і матеріальної допомоги студентам, які є дітьми-інвалідами та інвалідами I – III групи, студентам із малозабезпечених і багатодітних сімей, оскільки це є предметом регулювання законодавства про освіту.
Джерело: Податки та бухгалтерський облік – не забудьте оформити передплату на улюблене видання!