
Закупівельне законодавство доволі часто змінюється. Тому варто постійно актуалізувати наявні знання у цій сфері. Тож пропонуємо розібрати деякі питання, що виникають у замовників під час публічних закупівель.
З ким замовникам заборонено співпрацювати?
Нині встановлено заборону на здійснення замовниками публічних закупівель товарів, робіт і послуг у (п. 2 Закупівельних особливостей):
• громадян рф / рб (крім тих, що проживають на території України на законних підставах);
• юросіб, створених і зареєстрованих відповідно до законодавства рф / рб;
• юросіб, створених і зареєстрованих відповідно до законодавства України, кінцевим бенефіціарним власником, членом або учасником (акціонером), що має частку в статутному капіталі 10 і більше відсотків, якої є рф / рб, громадян рф / рб (крім тих, що проживають на території України на законних підставах), або юросіб, створених і зареєстрованих згідно із законодавством рф / рб.
Крім того, замовникам заборонено здійснювати публічні закупівлі товарів походженням із рф / рб, за винятком товарів, необхідних для ремонту й обслуговування товарів, придбаних до набрання чинності Закупівельними особливостями.
Де шукати відомості про учасників закупівель?
Для з’ясування статусу учасника закупівель представники Мінекономіки рекомендують досліджувати відповідні відомості з ЄДР (див. лист Мінекономіки від 28.02.2023 р. № 3323-04/8463-06). У цьому реєстрі згідно з п. п. 9 і 15 ч. 2 ст. 9 Закону № 755, містяться такі відомості про юрособу, крім державних органів і органів місцевого самоврядування як юросіб:
1) інформація про кінцевого бенефіціарного власника юридичної особи, зокрема й кінцевого бенефіціарного власника її засновника, якщо засновник – юридична особа (крім юридичних осіб, зазначених у ч. 8 ст. 51 Закону № 361):
• прізвище, ім’я, по батькові (за наявності);
• дата народження;
• країна громадянства (підданства), а в разі, якщо кінцевий бенефіціарний власник-іноземець є громадянином (підданим) декількох країн, – усі країни його громадянства (підданства);
• серія (за наявності) та номер документа (документів), що посвідчує особу й підтверджує громадянство (підданство), зокрема, але не виключно, паспорта громадянина України для виїзду за кордон;
<…>
Джерело: Інтерактивна бухгалтерія – не забудьте оформити передплату на улюблене видання!
Щоб БЕЗКОШТОВНО отримати доступ до повного текста статті заповніть, будь ласка, заявку: