Покупець повернув товар. Було відвантажено інший товар за меншою ціною, а різницю коштів повернено. Як скласти ПН та РК за цією операцією?
Це класична ситуація. Хоча й досі щодо неї немає прямої норми ПКУ, яка б відповідала на всі запитання, що виникають при цьому у постачальника та покупця. Тому доводиться аналізувати її самостійно, але спираючись на деякі роз’яснення від ДПСУ.
Що каже ДПСУ
У консультації від ДПСУ не визначено, на яку саме дату складати РК у разі повернення товарів, зокрема у разі повернення товарів чи повернення суми оплати.
Заміна товару: що з ПЗ та ПН?
Запитання у ЗІР (101.04): «Як у податковому обліку з ПДВ продавця/покупця відображається операція з повернення покупцем частини товарів, кошти за які залишаються у продавця та зараховуються в рахунок оплати за іншою поставкою товарів?».
Відповідь ДПС: «У разі зменшення суми компенсації вартості товарів/послуг податкові зобов’язання постачальника (продавця) підлягають коригуванню на підставі зареєстрованого в Єдиному реєстрі податкових накладних розрахунку коригування.
Отримувач (покупець) відповідно зменшує суму податкового кредиту за результатами такого податкового періоду в разі, якщо він зареєстрований як платник податку на дату проведення коригування, а також збільшив податковий кредит у зв’язку з отриманням таких товарів/послуг.
У разі якщо на дату повернення частини товарів сума оплати за них зараховується в рахунок оплати іншого товару, то постачальник на зазначену дату на суму коштів, які зараховуються в рахунок оплати іншого товару, повинен скласти податкову накладну та зареєструвати її в ЄРПН».
<…>
Джерело: Дебет-Кредит – не забудьте оформити передплату на улюблене видання!
Щоб БЕЗКОШТОВНО отримати доступ до повного текста статті заповніть, будь ласка, заявку: