ГУ ДПС у Дніпропетровській областіроз’яснило порядок визначення суми ЄСВ із доходу працівника за основним місцем роботи у ситуації, коли співробітник через відпустку (оплачувану та за свій рахунок) відпрацював неповний місяць та отримав зарплату у розмірі менше мінімальної.

За загальним правилом ЄСВ роботодавці  сплачують у розмірі 22% до визначеної ст. 7 Закону № 2464 бази нарахування єдиного внеску. Якщо база нарахування ЄСВ не перевищує розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який отримано дохід, сума ЄСВ розраховується за «мінзарплатним правилом». А саме,  як добуток розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який отримано дохід, та ставки єдиного внеску. Зазначена норма застосовується за  умови перебування найманого працівника у трудових відносинах повний календарний місяць або відпрацювання всіх робочих днів звітного місяця, які передбачені правилами внутрішнього трудового розпорядку і графіками змінності згідно із законодавством.

Щоб визначити, чи потрібно донараховувати ЄСВ у випадку, коли працівник через відпустку відпрацював неповний місяць та отримав зарплату у розмірі менше мінімальної, слід спершу з’ясувати, у якій відпустці співробітник перебував іншу частину місяця — в оплачуваній чи без збереження зарплати.

Якщо працівнику була надана оплачувана відпустка, то суми відпускних  відносяться до того місяця, за який їх нарахували.

Отже, якщо загальна сума нарахованої заробітної плати та оплати часу перебування у відпустці, яка припадає на поточний місяць, не перевищує розміру мінімальної зарплати, суму ЄСВ  за цей місяць слід  розраховувати за «мінзарплатним правилом».

Аналогічно потрібно діяти і у випадку, коли працівник  був частину місяця у відпустці без збереження заробітної плати (окрім відпустки, наданої відповідно до п. 18 ч.1 ст. 25 Закону про відпустки), а частину місяця — працював.

Джерело: Інтерактивна бухгалтеріяне забудьте оформити передплату на улюблене видання!