ТОВ сформувало додатковий капітал як додаткові внески від учасників без зміни розміру статутного капіталу та часток учасників на безповоротній основі. Учасник продає свою частку іншій особі. Чи має ТОВ визнати дохід за внесками до додаткового капіталу?
Закон України від 06.02.2018 №2275-VIII «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю» не містить прямих норм, які регулюють внесення додаткових вкладів без збільшення статутного капіталу.
Так, учасники товариства можуть збільшити статутний капітал товариства за рахунок додаткових вкладів учасників та/або третіх осіб за рішенням загальних зборів учасників (ч. 1 ст. 18 Закону №2275).
А от внесення додаткових вкладів без збільшення статутного капіталу не передбачено. Проте й не заборонено! А норми ведення бухобліку такі додаткові внески містять, як ми покажемо далі. Тож порядок внесення/повернення узгоджується засновником-фізособою і ТОВ.
Своєю чергою, НП(С)БО 25 до статті «додатковий капітал» включає суму дооцінки необоротних активів, вартість необоротних активів, безоплатно отриманих підприємством від інших юридичних або фізичних осіб, та інші види додаткового капіталу (п. 2.18 НП(С)БО 25). Ця стаття без деталізації.
В Інструкції про застосування Плану рахунків визначено ширший перелік складових. Рахунок 42 «Додатковий капітал» має такі субрахунки:
— 421 «Емісійний дохід»;
— 422 «Інший вкладений капітал»;
— 423 «Накопичені курсові різниці»;
— 424 «Безоплатно одержані необоротні активи»;
— 425 «Інший додатковий капітал».
<…>
Джерело: Дебет-Кредит – не забудьте оформити передплату на улюблене видання!
Щоб БЕЗКОШТОВНО отримати доступ до повного текста статті заповніть, будь ласка, заявку: