
Влітку Рада прийняла Закон, яким покликано було зменшити тягар у роботодавця щодо обов’язку зберігати середній заробіток за мобілізованим працівником. Мотивація зрозуміла, проте працівники можуть оскаржувати подібні рішення. Перші звістки із судової зали для роботодавця втішні – Закон не має зворотної дії в часі. Розглянемо це питання розлого.
Передусім нагадаємо, що Законом № 2352, який набрав чинності 19 липня 2022 року, внесено зміни до ст. 119 КЗпП у частині виключення норми щодо збереження роботодавцем середнього заробітку працівникам, призваним на строкову військову службу, військову службу за призовом осіб офіцерського складу, військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, військову службу за призовом осіб із числа резервістів в особливий період або прийнятими на військову службу за контрактом, у тому числі шляхом укладення нового контракту на проходження військової служби, під час дії особливого періоду на строк до його закінчення або до дня фактичного звільнення.
До речі, ми писали про це в статті “Оптимізація” трудових відносин: чергові зміни до КЗпП й інших законів”.
Зокрема, згідно з п. 17 Закону № 2352 унесено зміни до ч. 3 ст. 119 КЗпП, а саме: слова “зберігаються місце роботи, посада і середній заробіток” замінено словами “зберігаються місце роботи і посада”.
Своєю чергою, виплату грошового забезпечення мобілізованим працівникам забезпечено за рахунок коштів Держбюджету. Тож, держава взяла на себе обов’язок із виплати щомісячного забезпечення військовослужбовцям ЗСУ та мобілізованим працівникам (зокрема, тим, які перебувають на військовій службі за контрактом) та водночас із 19 липня 2022 року зняла цей обов’язок із роботодавців, які в умовах війни та воєнного стану мають обмежені фінансові можливості.
Перші роз’яснення застосування положення Закону № 2352 викладено в листі Мінекономіки від 26.07.2022 р. № 4711-06/52362-09, у якому зазначено, що з метою уникнення дискримінаційних підходів відносно працівників, які будуть
<…>
Джерело: Інтерактивна бухгалтерія – не забудьте оформити передплату на улюблене видання!
Щоб БЕЗКОШТОВНО отримати доступ до повного текста статті заповніть, будь ласка, заявку: