Чи мусить підприємство зберігати журнали про явку інкасаторів?
Чинними нормативними документами обов’язок ведення таких журналів, їх форми, порядок ведення, особливості зберігання не встановлені.
Але відповідно до п. 49 Положення №148 порядок проведення інкасації коштів та випадки непроведення інкасації коштів визначають у договорі на інкасацію коштів.
Водночас, згідно з п. 12 Положення №148, установа/підприємство на підставі цього Положення зобов’язані розробити й затвердити внутрішнім документом порядок оприбуткування готівки у касі установи/підприємства, в якому максимально врахувати особливості роботи як установи/підприємства, так і їх відокремлених підрозділів [внутрішній трудовий розпорядок, режим роботи, графіки змінності, порядок та особливості здавання готівкової виручки (готівки) до банку].
Тож, на нашу думку, особливості ведення журналу про явку інкасаторів, форма такого журналу мають бути встановлені підприємством у самостійно розробленому і затвердженому внутрішньому порядку оприбуткування готівки у касі. Крім того, правила ведення такого журналу можуть встановлюватися договором на інкасацію коштів.
У будь-якому разі такий журнал — це внутрішній документ підприємства, який стосується оформлення касових операцій. Строки зберігання таких документів встановлені Переліком типових документів, затвердженим наказом Мін’юсту від 12.04.2012 №578/5.
<…>
Джерело: Дебет-Кредит – не забудьте оформити передплату на улюблене видання!
Щоб БЕЗКОШТОВНО отримати доступ до повного текста статті заповніть, будь ласка, заявку: