
Національний банк України запровадив нові правила для платіжних терміналів самообслуговування. Ідеться про постанову Правління НБУ «Про затвердження Змін до деяких нормативноправових актів Національного банку України з питань готівкового обігу» від 16.06.2026 р. № 67. Постанова набирає чинності з 26.06.2026 року.
З 26.06.2026 року будь-яке внесення готівки через термінал потребує підтвердження номера телефону та введення одноразового пароля — незалежно від суми.
Не всі платежі потребують SMS-підтвердження. Без пароля, як і раніше, можна:
- сплачувати податки та комунальні послуги
- купувати транспортні квитки
- поповнювати проїзні картки
- поповнювати мобільний зв’язок (але лише в межах 500 грн на місяць на один номер)
Щойно місячний ліміт на поповнення мобільного перевищено– підтвердження стає обов’язковим і для цих платежів.
Джерело: “Я – Бухгалтер”


















