Я – Бухгалтер

Я – Бухгалтер

Ідеї для бухгалтера

📞  (050) 425 33 36   |   (063) 303 37 95   |   (096) 825 33 36         ✉️  info@ibuh.info

Перейти до Google Gemini

Menu

  • Про нас
  • Спецвипуски iBuh-облік NEW
  • Семінари та вебінари
  • Вебінари IBUH 🎁
  • Програми IAPBE, ACCA
  • Магазин
  • Консультації
  • Документи NEW

Підписатися на БЕЗКОШТОВНУ добірку з відео найцікавіших новин тижня

Рівень інфляції у червні 2019 року: коментар НБУ

Print Friendly and PDF
Рівень інфляції у червні 2019 року: коментар НБУ
Рівень інфляції у червні 2019 року: коментар НБУ

У червні 2019 року споживча інфляція в річному вимірі становила 9,0% (9,6% – у травні). У місячному вимірі ціни знизилися на 0,5%. Про це свідчать опубліковані Державною службою статистики України дані.

Фактичний показник інфляції  залишився вищим за прогноз, опублікований в “Інфляційному звіті” (квітень 2019 року). Водночас відхилення від прогнозу суттєво скоротилося, якщо порівняти з травнем, завдяки очікуваному вичерпанню впливу несприятливих факторів пропозиції. Базова інфляція знижувалася навіть дещо швидше, ніж прогнозувалося.

  • Базова інфляція  у червні залишилася на рівні 7,4% у річному вимірі. Жорстка монетарна політика залишалася вагомими чинником, що  стримував фундаментальний тиск на ціни, зокрема через канал обмінного курсу.

Так, завдяки зміцненню гривні упродовж першого півріччя 2019 року як до долара США, так і кошика валют країн – торговельних партнерів України тривало уповільнення зростання цін на непродовольчі товари (до 2,0% р/р). Зокрема, нижчими темпами зростали ціни на одяг та взуття, меблі, побутову техніку, транспортні засоби, а падіння цін на телевізори поглибилося.

Темпи подорожчання послуг (14,0% р/р) залишалися  майже незмінними з початку року. Уповільнення зростання цін на послуги стримується подальшим підвищенням заробітних плат та стійким споживчим попитом. У червні прискорилося зростання вартості послуг ресторанів та готелів, відпочинку в санаторно-курортних установах. Натомість це компенсувалося нижчими темпами зростання цін на послуги хімічного чищення, закладів охорони здоров’я, кінотеатрів, оренди житла, що також частково може відображати курсові ефекти.

Водночас зростання цін на продукти харчування з високим ступенем обробки прискорилося (до 8,9% р/р). Зокрема, внаслідок скорочення пропозиції та підвищення світових цін на м’ясо зросла вартість м’ясних продуктів. Нижчий врожай пшениці попереднього року й надалі зумовлював прискорення зростання цін на хліб.

  • Зростання цін на сирі продукти харчування суттєво уповільнилося (до 7,8% р/р) насамперед за рахунок розширення пропозиції овочів нового урожаю, зокрема борщового набору. Так знизилися темпи зростання цін на цибулю та буряк, а капуста та морква виявилися навіть дешевшими, ніж рік тому. Також поглибилося падіння цін на яйця з огляду на значний приріст продукції в птахівництві. Натомість через несприятливі погодні умови (аномально високі температури та дефіцит опадів) сезонне зниження цін у місячному вимірі на окремі овочі відкритого ґрунту було меншим, ніж минулого року, що зумовило прискорення зростання цін на них в річному вимірі. Через цей же чинник ціни на полуницю залишилися вищими, якщо порівняти з минулорічними, а ціни на яблука суттєво зростали в місячному вимірі другий місяць поспіль.

В умовах підвищення світових цін та негативних очікувань щодо цьогорічного урожаю цукрових буряків в Україні ціни на цукор також повернулися до зростання. Темпи зростання цін на молоко прискорилися через підвищення світових цін у попередні періоди і збільшення попиту на високоякісну продукцію за одночасного зниження пропозиції молока унаслідок подальшого скорочення поголів’я корів.

  • Темпи зростання адміністративно регульованих цін знизилися (до 17,0% р/р). Подорожчання природного газу уповільнилося унаслідок його здешевлення на світових ринках і затвердження Урядом нової методології встановлення цін для домогосподарств. Також нижчими темпами зростали ціни на тютюнові вироби, послуги залізничного транспорту. Водночас прискорилося зростання вартості алкогольних напоїв, тарифів на водопостачання і каналізацію.
  • Темпи зростання цін на паливо й надалі сповільнювалися (до 2,6% р/р). Це відбулося завдяки налагодженню постачання нафтопродуктів з Білорусі та РФ, частковій переорієнтації на постачальників з Європи та внутрішнього ринку та поглибленню падіння світових цін на нафту в річному вимірі .

Фактичні показники інфляції свідчать, що фундаментальний інфляційний тиск поступово знижується, як і прогнозувалося Національним банком. Попри прискорення зростання цін на окремі овочі та фрукти в червні внаслідок несприятливих погодних умов, загалом негативний вплив тимчасових чинників пропозиції овочів, які зумовлювали високі показники інфляції в попередні місяці, поступово вичерпується.

Оновлені оцінки інфляції, а також прогноз інших макроекономічних показників буде оприлюднено 18 липня 2019 року під час прес-брифінгу Правління за результатами засідання з монетарних питань, а детальніше – у Інфляційному звіті, який буде опубліковано 25 липня.

Джерело: Бухгалтер 911 – не забудьте оформити передплату на улюблене видання!

Рівень інфляції у червні 2019 року: коментар НБУ обновлено: 14 Липня, 2019 автором: Геннадій Васильєв
Рівень інфляції у червні 2019 року: коментар НБУ
Tagged on: інфляція
Геннадій Васильєв 12.07.201914.07.2019 Новини
  • ← Ліцензія не потрібна виробникам електроенергії для власних потреб
  • Для оформлення догляду за людьми похилого віку і особами з інвалідністю які документи треба подати →

Відгуки про нас та наші продукти:

Відвідав вебінари Річна звітність неприбутківців, Підготовка до закриття року та інші. Швидко, якісно, приємна знижка. Рекомендую компанію для придбання корисних продуктів для самоосвіти та відслідковування змін

Колесніков Ярослав Сергійович
м. Херсон

Я вже багато років працюю в сфері фінансів. Намагаюся постійно підвищувати свою кваліфікацію. В минулому році дізналася про курси, які пропонує компанія IBuh, вирішила спробувати і була приємно вражена. Під час курсу отримала багато корисної інформації, є спілкування з цікавими і досвідченимия викладачами. Взагалі курс дуже класно побудований, нічого зайвого, лише корисна інформація. Під час навчання менеджери підтримують постійний звязок із слухачами, допомагають і вчасно відповідають на запитання. Я своїм колегам порадила саме цю компанію. І в майбутньому ще планую пройти інші курси

Кузьменко Світлана Володимірівна
Адвокатське бюро "КУЗЬМЕНКО СВІТЛАНИ", м. Біла Церква

Прослушала вебинар “Финансовая отчетность 2022”, лектора знаю давно, поэтому уверена была в 100% пользы для себя. Получила массу полезной информации и захотелось написать  слова благодарности. После первого вебинара не раздумывая заказала и  оплатила второй вебинар по составлению декларации по прибыли. Качество продаваемой информации на высшем уровне. Материал настолько в полном объеме представлен что не остается вопросов. Все с примерами и с ссылками на нормативную базу. Лектор великолепна. Знания плюс умение донести. Рекомендую всем

Наталя Боброва
ПП "НВФ "Елєкс", м. Київ

Хотіла б лишити відгук про навчання яке пройшла з Косовець Любов, а саме  курс по МСФЗ (головний бухгалтер) , дуже корисний практичний курс, вирішила піти на нього перед здачею екзамена АССА , лектор все доступно пояснює, дізналася багато нового. Дякую!

Телющенко Тетяна

Вдячна менеджеру Наталії за оперативне та якісне вирішення питань що до участі у Вебінарі.
Отримала додаткову інформацію та знання на вебінарі «Лікарняні та декретні”. Дякую за презентацію та корисні файли.
При потребі буду звертатися і надалі

Владімірова Олена
м. Київ

Нещодавно прослухала вебінар “Дія Сіті – 2022 – складаємо річну звітність”. Викладач – Мар’яні Кавин, дуже докладно висвітлила тему, відповіла на питання слухачів. Чутно було дуже добре. Семінар супроводжувався яскравими слайдами. Розбиралось декілька числових прикладів. До вебінару надано корисні матеріали за темою. Наступного дня посилання про відеозапис вебінару вчасно надійшли на пошту. Отже, мені все дуже сподобалося. Рекомендую! Дякую Мар’яні Кавін та команді  професіоналів IBuh, які супроводжують весь навчальний процес, особливо Тетяні Тимощенко

Даніхно Ганна Володимирівна
м. Київ

Не один рік купую вебінари у IBuh, дякую вам за оперативність. Завжди вчасно отримані документи, завжди актуальні теми вебінарів

Юлія Акуленко
TOB "Рекламні-рішення", м. Київ

Наші клієнти:

   

Вебінар. ТТН: зустрічаємо оновлену форму, особливості складання та використання
Вебінар. Бронювання працівників – 2026: нові зарплатні вимоги, ліміти, критичність і ризик втрати статусу
Вебінар/ Новий Податковий розрахунок для юросіб та ФОПів, норматив працевлаштування осіб з інвалідністю, звітність
Вебінар. Водій на підприємстві та у ФОП: оформлення, робочий час, оплата праці, відрядження
Вебінар. Основні засоби: типові помилки, податкові ризики, оптимальні рішення
Відеоогляд новин від iBuh

Увесь “Я – Бухгалтер”

  • Про нас
  • Спецвипуски iBuh-облік NEW
  • Семінари та вебінари
  • Вебінари IBUH 🎁
  • Програми IAPBE, ACCA
  • Магазин
  • Консультації
  • Документи NEW

Перейти до Google Gemini

Теги

ЄСВ ЗЕД ПДВ ПДФО РРО автомобілі акцизний податок банки безготівкові розрахунки блокування реєстрації ПН/РК бухоблік бюджетна сфера виправлення помилок воєнний стан відповідальність відпустка відрядження військовий збір декларація електронний документообіг зарплата звільнення звітність кадрове діловодство карантин лікарняні мобілізація неприбуткові організації оплата праці оренда основні засоби первинні документи перевірки податкова накладна податок податок на прибуток підприємцям пільги соціальне забезпечення сільське господарство торгівля трудові відносини штрафи юридичні питання єдиний податок

Календар новин

Червень 2026
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  
« Тра    

Правова інформація

Користувацька угода
Політика конфіденційності
Договір публічної оферти
Угода про ЕДО

Про нас

Компанія: “Я – Бухгалтер”

Сайт: ibuh.info

Email: info@ibuh.info

Телефони:

(050) 425 33 36
(063) 303 37 95
(096) 825 33 36

Поштова адреса: 03179 м. Київ, вул. Ірпінська 70-76

Copyright © 2026 Я – Бухгалтер. Powered by WordPress. Theme: Spacious by ThemeGrill.
  • Про нас
  • Спецвипуски iBuh-облік NEW
  • Семінари та вебінари
  • Вебінари IBUH 🎁
  • Програми IAPBE, ACCA
  • Магазин
  • Консультації
  • Документи NEW

Узнать подробнее о газете


Оставьте ваши контактные данные. Мы обязательно вам перезвоним и ответим на все ваши вопросы

Помилка: Contact form не знайдена.

Узнать подробнее о журнале


Оставьте ваши контактные данные. Мы обязательно вам перезвоним и ответим на все ваши вопросы

Помилка: Contact form не знайдена.

Узнать подробнее о журнале


Оставьте ваши контактные данные. Мы обязательно вам перезвоним и ответим на все ваши вопросы, касающиеся журнала

 

Помилка: Contact form не знайдена.

Сформировать счет на 1 месяц   Сформировать счет на 3 месяца  Сформировать счет на 6 месяцев  Сформировать счет на 12 месяцев

Сформировать счет на 1 месяц   Сформировать счет на 3 месяца  Сформировать счет на 6 месяцев  Сформировать счет на 12 месяцев

Сформировать счет на 1 месяц   Сформировать счет на 3 месяца  Сформировать счет на 6 месяцев  Сформировать счет на 12 месяцев

Узнать подробнее о журнале


Оставьте ваши контактные данные. Мы обязательно вам перезвоним и ответим на ваши вопросы

Помилка: Contact form не знайдена.

Заказать обратный звонок


Чтобы узнать подробнее об услугах и продуктах семейства “1С” от компании “Soft-Terra” оставьте ваши контактные данные и мы обязательно свяжемся с вами в ближайшее время

    Узнать подробнее о сервисе


    Оставьте ваши контактные данные. Мы обязательно вам перезвоним и ответим на все ваши вопросы, касающиеся сервиса

      Узнать подробнее о сервисе


      Оставьте ваши контактные данные. Мы обязательно вам перезвоним и ответим на все ваши вопросы, касающиеся сервиса

        Получить бесплатный доступ к Интерактивной бухгалтерии на 72 часа


        Заполните заявку для связи с менеджером
         

          Получить пробный доступ к Аверс-Бухгалтерии


          Доступ предоставляется на 2 недели
          Заполните заявку для связи с менеджером.
           

            Получить тестовый доступ к информационно-правовым системам ЛИГА:ЗАКОН


            Заполните заявку для получения свободного доступа к максимально полной информационно-правовой системе – системе ГРАНД
            Доступ предоставляется на 24 часа

              Заказ доступа к демо-номеру электронного издания “БУХГАЛТЕР&ЗАКОН”


              Заполните заявку для связи с менеджером.
              Помимо демо-номера вам станут доступны для просмотра следующие модули: Законодательство Украины, Правовая картина дня, Новации, Календарь юриста и Календарь бухгалтера

                 

                Заказ доступа к демо-номеру электронного издания “ЮРИСТ&ЗАКОН”


                Заполните заявку для связи с менеджером.
                Помимо демо-номера вам станут доступны для просмотра следующие модули: Законодательство Украины, Правовая картина дня, Новации, Календарь юриста и Календарь бухгалтера

                   

                  Заказ доступа к демо-номеру электронного издания “ВЕСТНИК МСФО”


                  Заполните заявку для связис с менеджером.
                  Помимо демо-номера вам станут доступны для просмотра следующие модули: Законодательство Украины, Правовая картина дня, Новации, Календарь юриста и Календарь бухгалтера

                     

                    Приобрести информационно-правовую систему ГРАНД


                    Заполните заявку для связи с менеджером

                      Приобрести информационно-правовую систему ПРАЙМ


                      Заполните заявку для связи с менеджером

                        Приобрести информационно-правовую систему БУХГАЛТЕР ПРОФ


                        Заполните заявку для связи с менеджером

                          Приобрести информационно-правовую систему ЮРИСТ ПРОФ


                          Заполните заявку для связи с менеджером

                            Приобрести информационно-правовую систему ЮРИСТ


                            Заполните заявку для связи с менеджером

                               

                              Приобрести 1С, ИТС


                              Заполните заявку для связи с менеджером

                                Приобрести Сонату


                                Заполните заявку для связи с менеджером

                                  Попробовать YOU CONTROL


                                  Заполните заявку для связи с менеджером

                                    Приобрести YOU CONTROL


                                    Заполните заявку для связи с менеджером

                                      или

                                      Сформировать счет

                                      Получить тестовый доступ к системе CONTR AGENT


                                      Заполните заявку для связи с менеджером
                                      Доступ предоставляется на 48 часов
                                      Количество доступных к просмотру карточек контрагентов – 20
                                      Количество компаний, которых можно взять на мониторинг – 2

                                         

                                        Приобрести систему CONTR AGENT


                                        Заполните заявку для связи с менеджером

                                          Получить тестовый доступ к системе VERDICTUM


                                          Заполните заявку для связи с менеджером

                                             

                                            Приобрести систему VERDICTUM


                                            Заполните заявку для связи с менеджером

                                              Заказать обратный звонок


                                              Оставьте ваши контактные данные и мы обязательно свяжемся с вами в ближайшее время

                                                Подписка на электронное издание “БУХГАЛТЕР&ЗАКОН”


                                                Заполните заявку для связи с менеджером

                                                  Подписка на бухгалтерский сервис “Интерактивная бухгалтерия”


                                                  Заполните заявку для связи с менеджером

                                                    Подписка на электронный еженедельник “Бухгалтер 911”


                                                    Заполните заявку для связи с менеджером

                                                      или

                                                      Сформировать счет на 6 месяцев Сформировать счет на 12 месяцев

                                                       

                                                      Подписка на электронное издание “Налоги и бухгалтерский учет”


                                                      Заполните заявку для связи с менеджером

                                                        или

                                                        Сформировать счет на 6 месяцев Сформировать счет на 12 месяцев

                                                         

                                                        Подписка на электронное издание “Дебет-Кредит”


                                                        Заполните заявку для связи с менеджером

                                                          или

                                                          Сформируйте счет на оплату по выбранному тарифу:

                                                          Тариф “Мой ассистент”                Тариф “Эксперт”               Тариф “Профи”

                                                          Подписка на электронное издание “Аверс-Бухгалтерия”


                                                          Заполните заявку для связи с менеджером

                                                            Подписка на электронное издание “ЮРИСТ&ЗАКОН”


                                                            Заполните заявку для связи с менеджером

                                                              Сформировать счет на 1 месяц   Сформировать счет на 3 месяца  Сформировать счет на 6 месяцев  Сформировать счет на 12 месяцев

                                                              Сформировать счет на 1 месяц   Сформировать счет на 3 месяца  Сформировать счет на 6 месяцев  Сформировать счет на 12 месяцев

                                                              Сформировать счет на 3 месяца          Сформировать счет на 6 месяцев          Сформировать счет на 12 месяцев

                                                              Получить бесплатный ознакомительный доступ к “Дебет-Кредит”

                                                              Заполните заявку для связи с менеджером

                                                                Получить персональную консультацию

                                                                по учету, оплате труда и налогообложению


                                                                Стоимость услуги от 75 грн!

                                                                Заполните заявку для получения консультации

                                                                  Прикрепить файл:

                                                                  На указанный вами email будет отправлен счет. После получения оплаты наши эксперты без промедления приступят к подготовке ответа.

                                                                  Консультации предоставляются только в письменной форме. Подробнее об услуге – тут

                                                                  Хорошего настроения! 🙂

                                                                  Зарегистрироваться на вебинар “Проверки Гоструда на практике”


                                                                  Вебинар состоится 29 марта 2017 г. с 15:00 до 17:00.
                                                                  Стоимость – 360 грн

                                                                    Узнать подробнее о вебинаре

                                                                    Приобрести ipLex


                                                                    Заполните заявку для связи с менеджером

                                                                      Актуальна база законодавства із мільйонами документів та роз’яснень • Судові рішення • Договірна робота • Бухоблік та оподаткування • Перевірка та моніторинг контрагентів

                                                                      В одному пакеті ви отрумаєте інформаціно-правову базу, бухгалтерське видання і сервіс моніторингу контрагентів за мегапривабливою ціною! Деталі – тут

                                                                        Приобрести Report


                                                                        Заполните заявку для связи с менеджером

                                                                          Придбати TaxLink


                                                                          Заповніть заявку для зв’язку з менеджером

                                                                            Спробувати TaxLink безкоштовно


                                                                            Заповніть заявку для зв’язку з менеджером

                                                                              Підписатися на БЕЗКОШТОВНУ добірку з відео найцікавіших новин за минулий тиждень

                                                                                Ваше питання може стати темою наступного вебінару iBuh!

                                                                                  Ваші побажання


                                                                                  Ми опрацьовуємо кожне звернення та формуємо нові теми з урахуванням ваших потреб!