Не секрет, що оператори мобільного зв’язку нарахують за програмою лояльності бонусні кошти своїм абонентам. Серед них можуть бути і платники єдиного податку, і загальносистемники. Як вплине на облік використання бонусів для оплати послуг зв’язку? Чи можуть бути негативні наслідки для платника єдиного податку? Давайте про це поговоримо.
Бонуси = знижка
З початку потрібно з’ясувати, що собою являють бонуси від мобільного оператора.
Умови отримання і накопичення бонусів можуть бути найрізноманітнішими. Доволі часто бонуси нараховуються за поповнення рахунка, кількість років співпраці з оператором або за інші дії, які обумовлені оператором у його програмі лояльності. Більш того, оператором мобільного зв’язку можуть надаватися бонуси у різній іпостасі. Це можуть бути просто умовні бали або бонусні кошти. Як саме будуть надаватися бонуси, залежить від умов їх надання, встановлених оператором.
Використовувати бонуси можна в чітко встановленому порядку і на чітко визначені цілі. Найчастіше ці бонуси дозволено обмінювати (витрачати) на внесення абонентської плати, на користування мобільним Інтернетом, на відправку SMS/MMS тощо.
А деякі оператори навіть дають змогу обміняти бонуси на сертифікати чи промокоди на отримання знижки на товари/послуги від партнерів програми лояльності тощо.
Із вищенаведеного випливає, що по суті
накопичені бонуси виконують функцію здешевлення вартості послуг оператора зв’язку
Тобто бонуси від мобільного оператора — це не що інше, як накопичувальна знижка, виражена в умовних одиницях, яка може бути зарахована надалі в рахунок оплати тих чи інших мобільних послуг.
При цьому, зазвичай, відомості про бонуси (їх нарахування та використання) наводяться довідково в рахунку оператора. Цю інформацію можна дізнатися, набравши певну комбінацію на мобільному.
<…>
Джерело: Податки та бухгалтерський облік – не забудьте оформити передплату на улюблене видання!
Щоб отримати доступ до повного тексту статті заповніть, будь ласка, заявку для оформлення передплати: