Слово «бонуси» завжди приваблює покупців. Звісно, бізнесмени цим користуються. Один з таких бізнесменів засумнівався в такій операції. Він продає товар, умовно, по 1100 грн. Причому покупець отримує 100 грн. бонусів, які він може використати в майбутньому при придбанні товару. У чеку ж відображається окремо ціна товару (1000 грн.) й окремо бонуси (100 грн.). Потім, відповідно, виводиться підсумок — 1100 грн. Що ж, давайте розберемося в законності такої акції.
Чи законно?
Для того щоб зрозуміти, чи законні дії нашого читача, звернемося до споживчого Закону № 1023. Згідно з п. 6 ч. 1 ст. 15 Закону № 1023 інформація про товар повинна містити дані про ціну (тарифі), умови та правила придбання продукції.
Також продавець обов’язково повинен позначити ціну кожної одиниці продукції або однієї категорії продукції і ціну однієї стандартної одиниці цієї продукції. Написи про ціну реалізації продукції мають бути чіткими і простими для розуміння. Про це нам говорить ч. 3 ст. 15 Закону № 1023.
А що виходить у нас? Ви повідомляєте, що товар коштує 1100 грн. і покупець отримає 100 грн. бонусів. Проте, у дійсності, виходячи з чека, товар коштує 1000 грн. Це означає, що покупець отримує недостовірну інформацію про ціну товару.
Які наслідки?
Продавцеві і його співробітникам загрожують санкції.
<…>
Джерело: Податки та бухгалтерський облік – не забудьте оформити передплату на улюблене видання!
Щоб отримати доступ до повного тексту статті заповніть, будь ласка, заявку для оформлення передплати: