ВС* визнав, що чек, роздрукований за допомогою РРО, реєстрація якого скасована за рішенням органу ДПС, не вважається розрахунковим документом у розумінні Закону про РРО.
Не забуваймо, що мало надати покупцю розрахунковий документ, — ще треба виконати всі вимоги щодо його оформлення. Він має містити всі обов’язкові реквізити.
* Постанова ВС від 02.10.2024 у справі №280/9850/23.
Але насамперед, коли говоримо про РРО/ПРРО, документ має бути зареєстрований в органі ДПС. Або, як в описаному нижче випадку, реєстрація РРО/ПРРО не має бути скасована податківцями!
Обов’язок надання розрахункового документа
Закон України «Про захист прав споживачів» установлює обов’язок продавця (під час продажу товарів) або виконавця (залежно від характеру і специфіки виконаної роботи (наданої послуги)) видати споживачеві розрахунковий документ установленої форми, що засвідчує факт купівлі або виконання роботи (надання послуги).
Розрахунковий документ — це документ установленої форми та змісту (касовий чек, товарний чек, видатковий чек, розрахункова квитанція, проїзний документ тощо), що підтверджує, зокрема, факт продажу (повернення) товарів, надання послуг, створений у паперовій та/або електронній формі (електронний розрахунковий документ) у випадках, передбачених цим Законом, зареєстрованим у встановленому порядку реєстратором розрахункових операцій або програмним реєстратором розрахункових операцій, чи заповнений уручну.
Правові засади застосування реєстраторів розрахункових операцій та програмних реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг визначає Закон України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».
<…>
Джерело: Дебет-Кредит – не забудьте оформити передплату на улюблене видання!
Щоб БЕЗКОШТОВНО отримати доступ до повного текста статті заповніть, будь ласка, заявку: