
Сьогодні спробуємо з’ясувати питання, яке ускладнено реаліями воєнного сьогодення, а саме якщо роботодавець аргументує невиплату зарплати проведенням воєнних дій, або, інакше кажучи, подіями непереборної сили. І розібратися в цьому нам допоможе постанова Великої Палати ВС від 26.10.2022 р. у справі № 905/857/19.
Події, що стали приводом для судового позову, відбувались до введення воєнного стану, проте основні норми залишились незмінними.
За умовами справи, відповідач стверджував, що в нього відсутня можливість виконати перед позивачем зобов’язання згідно зі статтями 47, 83, 115 та 116 КЗпП у зв’язку з наявністю обставин непереборної сили. Також відповідач зауважив, що на підставі поданих позивачем документів неможливо встановити наявну у відповідача перед позивачем заборгованість із заробітної плати та компенсації за невикористану щорічну відпустку, оскільки документи, які б могли підтвердити заборгованість роботодавця, залишились на території проведення антитерористичної операції, а працівників підприємства з метою забезпечення їх безпеки було звільнено. Втрата, зокрема, трудових книжок працівників, оригіналів наказів, табелів обліку робочого часу унеможливлює виконання відповідачем передбачених трудовим законодавством обов’язків перед позивачем.
Основним є те, чи може роботодавець розраховувати на поблажливе рішення з боку суддів, якщо колишній працівник вимагатиме компенсацію відпускних, при цьому всю кадрову документацію знищено внаслідок ведення бойових
<…>
Джерело: Інтерактивна бухгалтерія – не забудьте оформити передплату на улюблене видання!
Щоб БЕЗКОШТОВНО отримати доступ до повного текста статті заповніть, будь ласка, заявку: