
Працівник має право звільнитися за власним бажанням на підставі відповідних статей КЗпП. Якщо йдеться про безстроковий трудовий договір (тобто договір, укладений на невизначений строк), то працівник має право подати заяву на підставі ст. 38 КЗпП.
Умови розірвання безстрокового трудового договору
У ст. 38 КЗпП вказано, що “працівник має право розірвати трудовий договір, укладений на невизначений строк, попередивши про це роботодавця письмово за два тижні”.
Працівник подає заяву на ім’я директора підприємства, у якій вказує:
“Прошу звільнити мене за власним бажанням 22 лютого 2023 року”.
Подання заяви за два тижні – це умова ст. 38 КЗпП, яка дає змогу роботодавцю вирішити питання щодо пошуку кандидата для заміни звільненого працівника. Утім якщо питання заміни не є актуальним, то роботодавець може звільнити працівника і без дотримання двотижневого терміну.
У наказі про звільнення працівника слід вказати дату й підставу звільнення. Наказ можна видати за типовою формою № П-4, затвердженою наказом Держкомстату України від 05.12.2008 р. № 489, або в довільній формі:
“ЗВІЛЬНИТИ:
ЛОЗІНСЬКУ Анжелу Олександрівну, економіста з праці планово-економічного відділу, 22 лютого 2023 р. за власним бажанням, ст. 38 КЗпП України.
Бухгалтерії виплатити грошову компенсацію у зв’язку зі звільненням за 10 (десять) календарних днів щорічної основної відпустки.
Підстава: заява Анжели Лозінської від 08 лютого 2023 р., зареєстрована за № 12.“
Проте якщо працівник після закінчення строку попередження про звільнення не залишив роботи і не вимагає розірвання трудового договору, то роботодавець не вправі звільнити його за поданою раніше заявою (ч. 2 ст. 38 КЗпП). Звільнення допускається, якщо на місце цього працівника вже запрошено іншого працівника, якому відповідно до законодавства не може бути відмовлено в укладенні трудового договору.
Таким чином, працівник до закінчення двотижневого строку має право відкликати свою заяву шляхом подання нової заяви роботодавцю, у якій вказує:
<…>
Джерело: Інтерактивна бухгалтерія – не забудьте оформити передплату на улюблене видання!
Щоб БЕЗКОШТОВНО отримати доступ до повного текста статті заповніть, будь ласка, заявку: