У стандартних ситуаціях відпустка у зв’язку з вагітністю та пологами починається з 30-го (27-го — для «чорнобильниць») тижня вагітності. Однак працівниця може забажати попрацювати ще довше. Як це реалізувати — поговоримо у статті.
Відпустка у зв’язку з вагітністю та пологами: загальні моменти
Чим передбачена та яка тривалість Згідно зі ст. 179 КЗпП та ст. 17 Закону про відпустки жінці, яка працює та збирається народжувати дитину, надають відпустку у зв’язку з вагітністю та пологами. Тривалість такої відпустки становить:
1) до пологів — 70 к. дн.;
2) після пологів — 56 к. дн. (70 к. дн. — у разі народження двох і більше дітей та в разі ускладнення пологів) починаючи з дня пологів.
При цьому загальна тривалість відпустки — 126 к. дн. Тобто працівниці відразу надають зазначену відпустку на 126 к. дн. Якщо в працівниці народяться двоє чи більше дітей або будуть ускладнені пологи, то така відпустка продовжиться ще на 14 к. дн. і в сумі становитиме 140 к. дн.
ДО ВІДОМА. Відпустку у зв’язку з вагітністю та пологами надають жінкам повністю, незалежно від кількості днів, фактично використаних ними до пологів. Тобто якщо, наприклад, пологи настали раніше чи пізніше прогнозованої дати, то це не впливає на тривалість відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами.
Підстава Підставою для надання відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами та її оплати є сформований електронний лікарняний листок (ЕЛН). Зазвичай він формується завчасно, тож роботодавець ще до початку відпустки знає, з якої дати працівниця вже не буде виходити на роботу.
<…>
Джерело: Медична бухгалтерія – не забудьте оформити передплату на улюблене видання!
Щоб БЕЗКОШТОВНО отримати доступ до повного текста статті заповніть, будь ласка, заявку: