Питання сплати внесків до ОСББ під час дії воєнного стану доволі складне. Особливо коли водночас вирішується питання відповідальності за несплату комунальних послуг та податку за житлову нерухомість. Що каже про це закон?
У перші місяці війни питання виконання різноманітних грошових і не тільки зобов’язань постало перед багатьма. Адже воєнний стан — це форс-мажор.
Проте сам по собі воєнний стан не означав, що всі люди або підприємства фізично не можуть виконувати своїх зобов’язань. Адже жити якось треба навіть під час війни, і для цього треба, щоб економіка діяла, а договори виконувалися. Тому ще тоді ми попереджали: війна війною, але, щоб не потрапити під відповідальність за невиконання норм закону або договору, потрібні два варіанти:
1) або зміни до закону чи договору, які дозволяють не виконувати певних обов’язків або виконувати їх у меншому розмірі. І ми знаємо приклади таких змін — це різноманітні податкові пільги у 2022 році, мораторії на перевірки та штрафи тощо;
2) або докази неможливості виконання цих норм. І знову ж таки, ми знаємо приклади цього навіть у ПКУ: якщо немає можливості платити податки та звітувати, то штрафів не буде. Проте знову наголошуємо: неможливість у цьому разі треба буде довести!
Але сьогодні поговоримо про обов’язки, які виникають у власників житла. А це ми з вами, більшість громадян України, і ті, хто живе у цій нерухомості, і ті, хто вимушено перемістився до іншого регіону країни або за кордон, і ті, чиє житло пошкоджено або взагалі зруйновано (проте сам факт цього треба довести).
Є три найвідоміші платежі за житло:
— комунальні платежі;
— податок на нерухомість;
— внески до ОСББ.
<…>
Джерело: Дебет-Кредит – не забудьте оформити передплату на улюблене видання!
Щоб БЕЗКОШТОВНО отримати доступ до повного текста статті заповніть, будь ласка, заявку: