
Якщо працівник бажає звільнитися через порушення його трудових прав, роботодавець може відмовити у звільненні, проте не може на власний розсуд змінювати підстави для звільнення.
Працівник захищений у правах навіть щодо права на звільнення з роботи. Зокрема, якщо він бажає зазначити, що причиною звільнення стало саме порушення роботодавцем трудового законодавства.
Звісно, що роботодавцям фіксація такого порушення не сподобається і більшість із них бажали б змінити підставу звільнення на щось нейтральне, наприклад на звільнення за власним бажанням (без згадки про порушення). Або й навпаки, звинуватити працівника у порушенні трудової дисципліни, яке й спричинилося до звільнення.
Але права працівника захищені законом, тож суд буде на його боці. Покажемо, як це відбувається на практиці.
Зміст справи
Працівник звернувся до суду та просив:
— зобов’язати державне підприємство (далі — ДП) змінити у наказі про припинення трудового договору від 27.07.2021 формулювання причини звільнення «за прогул без поважних причин» на підставі п. 4 ч. 1 ст. 40 КЗпП на «за власним бажанням у зв’язку з невиконанням власником або уповноваженим ним органом законодавства про працю» на підставі ч. 3 ст. 38 КЗпП;
— змінити дату звільнення з 27 липня 2021 року на 14 липня 2021 року;
— зобов’язати нарахувати та стягнути з ДП за виконану роботу ненараховану та невиплачену заробітну плату як різницю між посадовим окладом головбуха та заступника головбуха за період з 15.06.2020 до 17.06.2021 у повному обсязі в розмірі 205 264,82 грн;
<…>
Джерело: Дебет-Кредит – не забудьте оформити передплату на улюблене видання!
Щоб БЕЗКОШТОВНО отримати доступ до повного текста статті заповніть, будь ласка, заявку: