
Як обліковуються курсові різниці при отриманні цільового валютного фінансування неприбутковою організацією? Як обліковується від’ємна та додатна курсова різниця при закритті звітного періоду? Чи впливають суми курсових різниць на рахунок обліку цільового фінансування, якщо так, то як це відображається у бухобліку? У якій сумі визнається дохід?
Згідно з Інструкцією №291, облік цільових коштів ведуть на рахунку 48 «Цільове фінансування та цільові надходження». Надходження цільових коштів відображають за кредитом рахунку 48, а використання сум, визнання їх доходом, а також повернення невикористаних сум — за дебетом рахунку 48. Як правило, цільові кошти здебільшого обліковують на субрахунку 484 «Інші кошти цільового фінансування та цільових надходжень».
Якщо цільове фінансування надходить у валюті, його потрібно перерахувати у гривні на дату отримання. Це роблять за валютним курсом на початок дня дати здійснення операції (п. 5 НП(С)БО 21).
Гривневу суму цільового фінансування фіксують на субрахунку 484 і надалі не перераховують, тому що цільове фінансування — це немонетарна стаття балансу.
Питання обліку в неприбуткових організаціях докладно розглядалися на вебінарі від 26.01.2023 р. (лектор – Ольга ЦЕЛУЙКО), запис якого можна замовити прямо зараз
На кожну дату балансу немонетарні статті, які відображені за історичною собівартістю і зарахування яких до балансу пов’язано з операцією в іноземній валюті, відображають за валютним курсом на початок дня дати здійснення операції (п. 7 НП(С)БО 21). Тож переоцінювати валютний залишок на субрахунку 484 не потрібно.
Проте при подальшому використанні валюти виникають курсові різниці щодо залишку валютних коштів на рахунку та доходи або витрати при продажу валюти — це показано на прикладі нижче.
<…>
Джерело: Дебет-Кредит – не забудьте оформити передплату на улюблене видання!
Щоб БЕЗКОШТОВНО отримати доступ до повного текста статті заповніть, будь ласка, заявку: