
Чи обов’язково у 2023 році проходити навчання або підвищення кваліфікації працівникам, які ведуть військовий облік, чи можна почекати? Як визначити цих осіб? У яких закладах освіти слід проходити таке навчання? Та чи є вже програми, затверджені Генштабом МО?
Питання кваліфікації осіб, які за своїми службовими обов’язками ведуть військовий облік на підприємствах, стало дуже актуальним завдяки п. 12 Порядку №1487.
Що каже Порядок №1487
Державні органи, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи та організації щороку до 1 жовтня визначають потребу в підвищенні кваліфікації цих працівників.
Підвищення кваліфікації осіб, відповідальних за ведення військового обліку, здійснюється не рідше одного разу на п’ять років.
Підвищення кваліфікації осіб, відповідальних за ведення військового обліку в державних органах, органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах та організаціях, здійснюється на договірних засадах закладами освіти, що провадять освітню діяльність з підвищення кваліфікації працівників та мають ліцензії на відповідну діяльність за програмами підготовки.
Заклади освіти, що провадять освітню діяльність з підвищення кваліфікації працівників та мають ліцензії на відповідну діяльність, кожні два роки погоджують із Генеральним штабом Збройних Сил програми підготовки.
Пункт 12 Порядку №1487
І хоча Генштаб наразі не коментує вимоги Порядку №1487, у наших читачів уже виникла низка запитань на тлі пропозицій про підвищення кваліфікації.
1. Як розуміти вимогу п. 12 Порядку №1487 щодо того, що, з одного боку, підвищення кваліфікації має здійснюватися не рідше ніж раз на 5 років, а з іншого — щороку до 10 жовтня підприємство має визначити перелік осіб, які повинні пройти кваліфікацію?
2. Як саме підприємства визначають таких осіб? Просто за датою, коли вони востаннє були на курсах? Чи залежно від змін у законодавстві, за бажанням самого підприємства тощо?
3. Як бути у 2023 році? Адже підвищення кваліфікації має проходити за програмою, затвердженою Генштабом. Але на більшості підприємств особи, які ведуть цей облік, взагалі жодних курсів не закінчували, і вимога з’явилася лише цього року. Чи треба у 2023 році всім пройти цю програму?
4. Як дізнатися адреси сертифікованих навчальних курсів, де можна пройти навчання за затвердженою програмою? Чи є вже програми від Генштабу МО?
Ці питання ми найближчим часом скеруємо до органів, які за законом повинні консультувати з означених норм і контролювати їх виконання (та очікуємо на швидку та компетентну відповідь). А поки що розповімо, як це виглядає з погляду автора.
Обов’язок є, процедуру не прописано
У п. 72 Порядку №1487 зазначено, що державні органи, підприємства, установи, організації щороку відповідно до затверджених планів проводять перевірку стану військового обліку на підприємствах, які контролюються ними або функції з управління якими вони здійснюють.
Також підприємства щороку до 1 лютого видають накази (розпорядження) про стан військового обліку за минулий рік та завдання на наступний рік на підставі звітів, результатів вжитих заходів та перевірок стану військового обліку в минулому році відповідно до компетенції.
<…>
Джерело: Дебет-Кредит – не забудьте оформити передплату на улюблене видання!
Щоб БЕЗКОШТОВНО отримати доступ до повного текста статті заповніть, будь ласка, заявку: