Із 1 січня 2017 року стартувала друга хвиля електронного декларування. Вона охоплює всіх суб’єктів декларування й усі типи декларацій.
На відміну від паперових декларацій, електронні мають 16 розділів, тому суб’єкту декларування потрібно заздалегідь почати заповнення документу.
Для реєстрування та входу до системи декларування НАЗК посадовцю треба мати власний електронний цифровий підпис.
Суб’єкт декларування може подати виправлену декларацію без звернення до НАЗК лише один раз упродовж 7 днів після подання декларації. Після цього терміну виправлення можливе лише з дозволу НАЗК і може також передбачати притягнення до відповідальності.
У е-декларуванні збільшився обсяг інформації, зокрема:
- подається інформація про співвласників майна, а також про власника майна, яке знаходиться на праві користування (в оренді) у суб’єкта декларування чи членів його родини;
- цінне рухоме майно (крім транспортних засобів, вони декларуються окремо): антикваріат, твори мистецтва, побутові прилади тощо. Декларується кожен окремий предмет вартістю більше 100 МЗП (мінімальна заробітна плата, що складає 1378 грн для декларацій за 2016 рік);
- грошові активи: готівкові кошти, кошти на рахунках, якщо сукупно більше за 50 МЗП (68 900 грн для 2016 року);
- видатки та правочини суб’єкта декларування: якщо розмір видатку більший за 50 МЗП (68 900 грн для 2016 року)
- негрошові подарунки, лише якщо разова перевищують 5 МЗП , грошові подарунки, якщо сукупно від одного джерела за рік перевищують 5 МЗП.
НАЗК проводить повну перевірку декларації, якщо член сім’ї відмовився надавати інформацію для заповнення декларації (про що суб’єкт декларування зазначив у декларації).
Відповідальність настає у випадку завідомо недостовірних відомостей у декларації за розбіжності 100-250 МЗП — адміністративна, а кримінальна відповідальність — на 250 МЗП.
Автор: Я – Бухгалтер
Підписатися на розсилку свіжих новин
[mc4wp_form id=”5921″]