Основне за тиждень, що минув
(09-15.01.2017)
Публікується мовою оригіналу
Ставки з податку на нерухомість із 2017 року
Законом № 1791 унесено зміни до пп. 266.5.1 ПКУ, згідно з якими ставки податку для об’єктів нерухомості не можуть перевищувати 1,5% розміру мінімальної заробітної плати, установленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, за 1 кв. м бази оподаткування. До 2017 року йшлося про 3% розміру мінзарплати.
Таке «урізання» ставки фактично має суто технічний характер, адже пов’язане з подвійним (порівняно з груднем 2016 року) зростанням мінімальної заробітної плати — із 1600 грн до 3200 грн (ст. 8 Закону України «Про Державний бюджет України на 2017 рік» від 21.12.2016 р. № 1801-VIII).
Отже, у 2017 році ставка податку для об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, що перебувають у власності фізичних і юридичних осіб, не може перевищувати 48 грн за 1 м2 бази оподаткування.
Водночас Законом № 1791 установлено, що з 1 січня 2017 року до прийняття органами місцевого самоврядування рішень про встановлення ставок, зокрема, податку на нерухомість на 2017 рік з урахуванням оновленої редакції пп. 266.5.1 ПКУ, останні застосовуватимуться з коефіцієнтом 0,5.
Інтерактивна бухгалтерія – не забудьте оформити передплату на улюблене видання!
Рахунки аграріїв для сплати ПДВ розблоковано на 1 день
Государственная фискальная служба на один день сегодня, 13 января, разблокировала счета сельхозпроизводителей в системе электронного администрирования НДС. Об этом сообщает Украинская аграрная конфедерация (далее – УАК) на официальном сайте.
«Всем, кому необходимо осуществить операции, только сегодня, 13 января, в период с 9:00 до 17:00 соответствующие счета будут доступны», — сказано в сообщении.
УАК уведомляет, что счета аграриев для уплаты НДС разблокированы по поручению премьера Владимира Гройсмана.
Кроме того, накануне Министр финансов поручил ГФС и Госказначейству разблокировать сельхозпроизводителям спецсчета НДС.
Напомним: счета в СЭА НДС которые были открыты сельхопроизводителям в соответствии с п. 200-1.2 НКУ, по поручению ГФСУ были заблокированы Госказначейством на прошлой неделе. Хотя согласно п. 48 подраздела. 2 разд. ХХ НКУ, счета должны были закрываться только со дня, следующего за предельным сроком уплаты налоговых обязательств за декабрь 2016 (для квартальных плательщиков – за четвертый квартал 2016 года).
Нецільова благодійна допомога у розмірі 2240 грн – без ПДФО
Як передбачено пп. 170.7.3 ПКУ до оподатковуваного доходу не включається сума нецільової благодійної допомоги, у т.ч. матеріальної, що надається резидентами – юридичними або фізичними особами на користь платника податку протягом звітного податкового року сукупно у розмірі, що не перевищує суми граничного розміру доходу, визначеного згідно з абз. 1 пп. 169.4.1 ПКУ, встановленого на 1 січня такого року. Так, у 2015 році – це 1710 грн, у 2016 році – 1930 грн, у 2017 році – 2240 грн. У межах цієї суми, відповідно, не утримується й військовий збір.
Зауважимо, що положення вищезгаданого пп. 170.7.3 ПКУ не поширюються на профспілкові виплати членам профспілки, умови звільнення яких від оподаткування передбачені окремим пп. 165.1.47 ПКУ.
За матеріалами Головного управління ДФС у Тернопільській області
Мораторій на перевірки оголошено, але він не поширюється на податкову, митницю, Держпраці, НБУ тощо
До 31 декабря 2017 года установлен мораторий на проведение органами государственного надзора (контроля) плановых проверок. Внеплановые проверки до этой даты проводятся только по следующим основаниям:
- по обоснованному обращению физического лица о нарушении субъектом хозяйствования его законных прав;
- по письменному заявлению субъекта хозяйствования;
- по решению суда;
- в случае наступления аварии, смерти потерпевшего в результате несчастного случая, связанной с деятельностью субъекта хозяйствования.
Внеплановые проверки проводятся только после получения согласования Государственной регуляторной службы. При этом на сайте данного органа согласование должно быть размещено до начала проведения проверки. Если проверяемому субъекту не предъявлено согласование, то он имеет право не допустить проверяющих к проведению проверки.
Действие Закона Украины от 03.11.2016 г. № 1728-VIII “О временных особенностях осуществления мер государственного надзора (контроля) в сфере хозяйственной деятельности” не распространяется на НКРЭКУ, НКЦБФР, Госпродпотребслужбу, ГФС и таможенные органы, Государственную аудиторскую службу, Гоструда, органы Госархстройинспекции, НБУ, Антимонопольный комитет и длинный перечень других организаций (ст. 6 Закона № 1728). Таким образом, органами, на которые этот мораторий может реально распространяться будут органы местного самоуправления, на которые делегированы многие полномочия, в частности, в плане архитектурно-строительного контроля или соблюдения законодательства о труде.
Аверс-Бухгалтерія
Мінсоцполітики про доплату до мінзарплати з 2017 року
Мінсоцполітики нарешті подало перше роз’яснення щодо застосування норм Закону України від 06.12.2016 р. № 1774-VIII.
- При обчисленні розміру зарплати працівника для забезпечення її мінімального розміру не враховуються доплати за роботу в несприятливих умовах праці та підвищеного ризику для здоров’я, за роботу в нічний та надурочний час, роз’їзний характер робіт, премії до святкових і ювілейних дат.
- У випадку коли працівнику встановлені доплати за роботу в шкідливих умовах праці, зазначені доплати мають виплачуватися понад розмір мінімальної зарплати (3 200 грн).
- Якщо умовами оплати праці передбачено підвищення посадових окладів працівників, наприклад, за роботу в установах і організаціях, розташованих на території населених пунктів, яким надано статус гірських, за роботу в певних типах закладів, за роботу в шкідливих і важких умовах праці, то зазначене підвищення враховується до мінімальної зарплати.
- Якщо працівник виконав місячну норму праці, а нарахована йому зарплата є нижчою від законодавчо встановленого розміру мінімальної зарплати, роботодавець зобов’язаний провести доплату до її рівня, яка виплачується щомісячно одночасно із зарплатою.
- Якщо працівник не виконав місячної норми праці, перебував у відпустці, на лікарняному, працює неповний робочий час тощо, оплата його праці проводиться пропорційно виконаній нормі праці.
- Час простою не з вини працівника оплачується згідно з нормами ст. 113 КЗпП не нижче 2/3 тарифної ставки встановленого працівникові розряду (окладу) без проведення доплати до рівня мінімальної зарплати.
- При запровадженні підсумованого обліку робочого часу з обліковим періодом місяць робота понад нормальну тривалість робочого часу за обліковий період оплачується як надурочна, і зазначена виплата здійснюється понад розмір мінімальної зарплати.
У разі якщо робота при підсумованому обліку робочого часу виконується в межах установленої працівнику тривалості робочого часу, яка є меншою за нормальну тривалість робочого часу, відповідно до графіка роботи, йому нараховується зарплата в розмірі, не нижчому від мінімальної зарплати.
Для підприємств, на яких установлено підсумований облік робочого часу, з метою зменшення годин надурочної роботи й навантаження на фонд оплати праці рекомендується застосовувати такі облікові періоди, як півріччя, рік.
Інтерактивна бухгалтерія – не забудьте оформити передплату на улюблене видання!
Міністр соцполітики про основні етапи реформування служби зайнятості
На останньому засіданні Уряду Міністр соціальної політики України Андрій Рева ознайомив із основними етапами реформування служби зайнятості населення.
Далі за текстом витяги із виступу керівника Міністерства соцполітики щодо цієї реформи:
„Протягом 2014-2015 років перед Україною постала проблема різкої втрати робочих місць в результаті збройного конфлікту з Російською Федерацією і анексії Криму. Кількість зайнятого населення за цей період зменшилася в Україні на 3 млн робочих місць. Рівень зайнятості на сьогодні складає 56,2% від кількості працездатних людей в Україні. З 26 млн людей працездатного віку у віці від 15 до 70 років у нас на сьогодні є зайнятими трохи більше 16 мільйонів чоловік. Для порівняння – у сусідній Польщі 22 мільйони людей при тих же демографічних показниках є зайнятими і платять податки та відповідні внески до Пенсійного фонду.
Попередня державна політика зайнятості не розв’язувала традиційні проблеми на ринку праці і наявні структурні диспропорції. В нашій країні на сьогодні існує дефіцит гідної праці. Приріст зайнятості навіть в умовах економічного зростання за минулі періоди забезпечувався за рахунок робочих місць невисокої якості. Працівників з найпростішими професіями – більше 30% в структурі зайнятості. Тоді як, наприклад, в Угорщині, Словаччині або Чехії їх частка удвічі менша.
Кількість зайнятих працівників у промисловості у 2015 році становила лише 2,6 млн осіб, що становило лише 14,8 % зайнятого населення, і є неприпустимо мало. І тому Уряд створив Комітет з розвитку промисловості, на плечі якого покладається вироблення пропозицій щодо розвитку саме промислової політики в Україні, оскільки зайнятість в промисловості буде давати додану вартість. Відповідно будуть зростати доходи як наших громадян, так і країни в цілому.
У цілому має місце негативна динаміка стосовно кількості штатних працівників, що звужує можливості офіційного працевлаштування. Тобто офіційно кількість штатних працівників також за цей період скоротилася.
Такий стан ринку праці зумовлює масштабну міграцію населення, наявність значної частки робочих місць, що не вимагає кваліфікації, та відповідно низький рівень оплати праці. Люди їдуть в інші країни шукати кращої долі – в Польщу, країни Європейського Союзу, на жаль, багато хто їде в Російську Федерацію працювати. І сам цей процес набуває загрозливих форм. Як наслідок, майже 20% працюючих потрапляють в категорію бідних. Серед сімей з дітьми, у яких обоє батьків працюють, – навіть 21,6%.
Дебет Кредит
В Україні перестало застосовуватися санітарне законодавство часів СРСР
1 января 2017 года вступает в силу распоряжение КМУ от 20.01.2016 г. № 94-р, согласно которому санитарные, санитарно-гигиенические, санитарно-противоэпидемические, санитарно-эпидемиологические, противоэпидемические, гигиенические правила и нормы, государственные санитарно-эпидемиологические нормативы, а также санитарные регламенты, изданные центральными органами исполнительной власти и их должностными лицами:
- Украинской ССР, признаются утратившими силу;
- СССР, признаются такими, которые не применяются на территории Украины.
Аверс-Бухгалтерія
Кредитні спілки не визнаються неприбутковими організаціями
Именно к такому заключению пришла ГФС в письме от 28.12.2014 г № 41193/7/99-99-12-02-17. Вот какую аргументацию приводят налоговики.
К неприбыльным организациям, которые отвечают требованиям п. 133.4 ст. 133 НКУ и не являются плательщиками налога на прибыль, могут быть отнесены, в частности, союзы (п.п. 133.4.6 п. 133.4 ст. 133 НКУ).
Подпунктом 133.4.1 п. 133.4 ст. 133 НКУ установлено, что неприбыльным предприятием, учреждением и организацией является предприятие, учреждение и организация (далее – неприбыльная организация), одновременно отвечающая следующим требованиям:
- образована и зарегистрирована в порядке, определенном законом, регулирующим деятельность соответствующей неприбыльной организации;
- учредительные документы которой содержат запрет распределения полученных доходов (прибыли) или их части среди учредителей (участников), членов такой организации, работников (кроме оплаты их труда, начисления единого социального взноса), членов органов управления и других связанных с ними лиц. Для целей настоящего абзаца не считается распределением полученных доходов (прибыли) финансирование расходов, определенных п.п. 133.4.2 п. 133.4 ст. 133 НКУ;
- учредительные документы которой предусматривают передачу активов одной или нескольким неприбыльным организациям соответствующего вида или зачисление в доход бюджета в случае прекращения юридического лица (в результате его ликвидации, слияния, разделения, присоединения или преобразования). Положения настоящего абзаца не распространяется на объединения и ассоциации объединений совладельцев многоквартирных домов;
- внесена контролирующим органом в Реестр.
Аверс-Бухгалтерия
Дізнайтесь, чи входите ви до реєстру боржників
5 січня цього року набрали чинності положення ЗУ «Про виконавче провадження», якими передбачено запуск Єдиного реєстру боржників. До цього реєстру вносяться дані про громадян та компанії, які відповідно до рішень суду визнані боржниками і стосовно яких відкрито відповідне виконавче провадження.
Відповідно до вимог законодавства, відомості про боржників, які включені до Єдиного реєстру боржників, мають бути відкритими та повинні розміщуватися на офіційному веб-сайті Міністерства юстиції.
Даний реєстр є складовою автоматизованої системи виконавчого провадження та створений з метою оприлюднення в режимі реального часу інформації про невиконані майнові зобов’язання боржників.
Згідно з чинним законодавством, виконавець одночасно з винесенням постанови про відкриття виконавчого провадження зобов’язаний внести до вказаного реєстру відомості відносно боржників, які мають зобов’язання перед фізичними чи юридичними особами за судовими рішеннями та рішеннями інших органів.
При цьому, в Єдиному реєстрі боржників повинна міститися інформація щодо боржників, відносно яких виконавчі провадження зареєстровані в системі після запуску даного реєстру.
Реєстр боржників доступний за посиланням.
Урядовий портал, Бухгалтер911 – не забудьте оформити передплату на улюблене видання!
Финансовая реструктуризация в 2016 году
Антон Коробейников, советник, Sayenko Kharenko
В ушедшем году тема реструктуризации продолжала доминировать в сфере финансов украинского бизнеса и, как следствие, в работе украинских юридических фирм. В текущих условиях большинство заемщиков не имеет доступа к новому финансированию как на внешних, так и на внутреннем финансовом рынках. Иностранные инвесторы, которые готовы кредитовать украинский бизнес, представлены в основном международными финансовыми организациями. Доступность внутреннего кредитного ресурса украинских банков также ограничена целым рядом факторов, в том числе большой долей существующих проблемных кредитов и, соответственно, консервативным подходом банков к новому финансированию.
Фокус участников юридического рынка на финансовой реструктуризации в 2016 году можно было наблюдать как в части транзакционной работы, так и в части развития законодательства. Необходимость комплексной реструктуризации существующей долговой нагрузки большого количества украинских заемщиков вызвала спрос на дополнительный юридический инструментарий в этой сфере, который бы облегчил процесс реструктуризации и стимулировал бы стороны к его использованию.
Юрист&Закон
Підписатися на розсилку свіжих новин
[mc4wp_form id=”5921″]