Головне управління ДФС у Тернопільській області розглянуто питання обов’язку сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі — єдиний внесок) фізособою-підприємцем, яка припинила державну реєстрацію.
Податківці зазначили. що починаючи з 2017 року у разі якщо фізособами-підприємцями не отримано дохід (прибуток) у звітному році або окремому місяці звітного року (тобто за дохід, отриманий у 2017 році), такі платники зобов’язані визначити базу нарахування, але не більше максимальної величини бази нарахування єдиного внеску, встановленої Законом України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 року № 2464-VI (далі – Закон № 2464). При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску (п. 2 ч. 1 ст. 7 Закону № 2464).
Водночас повідомляємо, що мінімальний страховий внесок з 1 січня 2017 року становить 704 гривні.
Максимальна величина місячного доходу, на який нараховується єдиний внесок з:
- 01.2017 – 4 0000 грн,
- 05.2017 – 42 100 грн,
- 12.2017 – 44 050 гривень.
Слід звернути увагу на те, що відповідно до абз. 2 п. 177.11 ПКУ фізособи, стосовно яких проведено держреєстрацію припинення підприємницької діяльності фізособи-підприємця за її рішенням, подають податкову декларацію за останній базовий податковий (звітний) період, в якій відображаються виключно доходи від проведення підприємницької діяльності, протягом 30 календарних днів з дня проведення держреєстрації припинення підприємницької діяльності.
У разі проведення державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізособи-підприємця за її рішенням останнім базовим податковим (звітним) періодом є період з дня, наступного за днем закінчення попереднього базового податкового (звітного) періоду до останнього дня календарного місяця, в якому проведено державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності.
Фізособа–підприємець позбавляється статусу підприємця з дати внесення до Єдиного державного реєстру запису про державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності цією фізичною особою, а отже і позбавляється статусу платника єдиного внеску.
Таким чином, останнім періодом, за який необхідно сплатити єдиний внесок, буде період з дня закінчення попереднього звітного періоду до дня державної реєстрації припинення підприємницької діяльності такої фізичної особи.
Зняття з обліку фізосіб–підприємців, у тому числі тих, які обрали спрощену систему оподаткування, здійснюється органами доходів і зборів на підставі відомостей з реєстраційної картки, наданих державним реєстратором, після проведення передбачених законодавством перевірок платників, звірення розрахунків та проведення остаточного розрахунку.
У разі державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізособи–підприємця, така особа користується правами, виконує обов’язки та несе відповідальність, що передбачені для платника єдиного внеску в частині діяльності, яка здійснювалася нею як фізичною особою-підприємцем.
Лист Головного управління ДФС у Тернопільській області від 27.01.2017 р. № 58/6/19-00-13-01-16/883
Автор: Я – Бухгалтер
Підписатися на розсилку свіжих новин
[mc4wp_form id=”5921″]