
У цій статті розглянемо практичний кейс нашого клієнта: “ТОВ (єдиний податок 2 % на час військового стану) має заборгованість з оплати перед ТОВ (платник ПДВ 20 %). Чи має право ТОВ (єдиний податок 2 %) зробити договір переведення свого боргу на ФОП (2-га група єдиного податку) або, можливо, договір відступлення права вимоги? Які документи для цього потрібні?”
Договір переведення боргу
Наскільки можна зрозуміти із запитання, товариство – платник єдиного податку за ставкою 2 % має кредиторську заборгованість з оплати за отримані товари, послуги. Таку кредиторську заборгованість можна перевести на іншу особу, зокрема й на ФОП – платника єдиного податку. Адже жодних заборон на проведення таких операцій у законодавстві немає. Раніше це підтверджували й податківці (див., наприклад, ІПК ГУ ДФС в Одеськiй областi від 11.04.2019 р. № 1561/ІПК/15-32-12-04-17).
Суть договорів переведення боргу полягає в тому, що відповідно до досягнутої між первісним боржником і новим боржником домовленості виконання зобов’язання за договором перед кредитором бере на себе новий боржник. Водночас саме зобов’язання не змінюється – змінюється лише боржник.
Договір про переведення боргу оформляють у тій самій формі, що й первісний договір, у якому здійснюють заміну боржника. Якщо первісний договір було оформлено письмово, то й договір про переведення боргу необхідно оформити в письмовому вигляді. Якщо ж первісний договір підлягав нотаріальному посвідченню, то й договір про переведення боргу підлягає нотаріальному посвідченню (ст. ст. 513 і 521 ЦКУ).
<…>
Джерело: Інтерактивна бухгалтерія – не забудьте оформити передплату на улюблене видання!
Щоб БЕЗКОШТОВНО отримати доступ до повного текста статті заповніть, будь ласка, заявку: