
Останнім часом суди напрацювали сталу практику щодо фактичних перевірок у сфері виробництва й обігу алкоголю, тютюну та пального. Зокрема, вони чітко розділили підстави для таких перевірок та окреслили вимоги до наказу про їх проведення. Розглянемо рішення судів та дамо власні поради платникам податків.
Якщо в наказі немає інформації про підставу для фактичної перевірки
В одній зі справ1 суд надав відповідь на запитання: в яких випадках інформація, отримана ДПС з інших джерел або навіть від іншого органу ДПС, може бути підставою для призначення фактичної перевірки?
В описаному випадку наказ на проведення фактичної перевірки за пп. 80.2.5 ПКУ було складено згідно з інформацією від ДПСУ. А саме: за наслідками аналізу наявної інформації щодо обсягів придбання та реалізації підакцизних товарів в оптових мережах ДПСУ було встановлено, що TOB протягом поточного року закуповувало великі обсяги алкогольної продукції для її подальшої реалізації. Але з продажем щось пішло не так: відповідно до поданої звітності, у госпсуб’єкта зберігаються значні обсяги придбаної алкогольної продукції (у т. ч. пива, лікеро-горілчаної продукції). Крім того, за наявною інформацією, ТОВ надає послуги зі зберігання алкогольних напоїв, які належать іншим підприємствам, діяльність яких пов’язана з оптовим продажем підакцизних товарів.
ВС оцінив листа, отриманого від ДПСУ, як підставу для фактичної перевірки і вважає, що наведена в ньому інформація є дуже загальною та не вказує на будь-які порушення законодавства; ДПСУ навіть не зазначає норм права, які були порушені платником податків. Тобто просто підозрілої з погляду податківців поведінки платника податків недостатньо для проведення фактичних перевірок.
<…>
Джерело: Дебет-Кредит – не забудьте оформити передплату на улюблене видання!
Щоб БЕЗКОШТОВНО отримати доступ до повного текста статті заповніть, будь ласка, заявку: