
Розповімо про складання форм фінансової звітності для малих та мікропідприємств за 2024 рік.
Дві форми фінзвітності: спрощена та мала
Спрощену форму (1-мс, 2-мс) згідно з п. 2 розділу I НП(С)БО 25 подають мікропідприємства, які визнані такими відповідно до ст. 2 Закону про бухоблік. Якщо підприємство підпадає під цю категорію, воно подає спрощену фінзвітність незалежно від системи оподаткування.
Спрощену форму (1-мс, 2-мс) згідно з п. 2 розділу I НП(С)БО 25 подають мікропідприємства-юрособи, які визнані такими відповідно до Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні».
З 17.02.2023 з цього пункту НП(С)БО 25 вилучено абзац про те, що спрощену форму подають платники єдиного податку. Тепер «спрощенці» не прив’язані до однієї форми фінзвітності, вони повинні обирати форму фінзвітності залежно від того, до якої категорії належать. Як правило, «спрощенці» бувають мікро- або малими підприємствами, хоча теоретично можуть досягти і показників середнього підприємства.
За приписами п. 2 розд. I НП(С)БО 25 спрощену фінзвітність подають також усі непідприємницькі товариства (ст. 83, 85 ЦКУ) незалежно від категорії підприємства. За ст. 85 ЦКУ до непідприємницьких товариств, зокрема, належать товариства, які не мають на меті одержання прибутку для його наступного розподілу між учасниками, тож вони мають подавати спрощену фінзвітність за пунктом 2 розділу І НП(С)БО 25.
Думка податківців щодо того, за якою формою фінзвітності звітувати неприбутким організаціям, викладена у ЗІР, 102.20.02, запитання «Які форми фінансової звітності повинні подаватися неприбутковими організаціями?». Переглянути відповідь можна за посиланням.
<…>
Джерело: Дебет-Кредит – не забудьте оформити передплату на улюблене видання!
Щоб БЕЗКОШТОВНО отримати доступ до повного текста статті заповніть, будь ласка, заявку: