
З документами завжди клопіт. Коли є визначена форма – виникають запитання щодо заповнення, якщо ж форма довільна – укладачу доводиться неабияк умикати фантазію. А ще розгону для польоту фантазії додає ситуація, коли форма документа змінює свій “регламентований” статус.
Яскравий приклад тому – розрегламентація форм документів із призначення соціальних виплат на підприємстві. Ми вже розбирали новації та рекомендації ПФУ щодо їх практичного застосування в матеріалах “Ліквідація ФСС: яка доля соцстрахівських комісій?” та “Головний з лікарняних на підприємстві: зауваження про уповноваження”. А ось сьогодні пропонуємо ознайомитися додатково з тим, що стосовно цього говорить профспілкове керівництво.
Зокрема, у роз’ясненні від 24.03.2023 р. Федерація профспілок перейнялася питанням скасування уніфікованого підходу під час формування складу соцстрахівської комісії та ухвалення рішень, оформлення документів, пов’язаних із призначенням страхових виплат.
На думку відомства, було б доцільно опрацювати певні зразки (шаблони), що спростило б роботу страхувальнику. Проте, на жаль, законодавством не передбачено прийняття якогось порядку (нормативного-правового акта), який би регулював питання організації роботи страхувальника, уповноважених ним осіб із призначення страхових виплат.
Та й у ПФУ постійно наголошують на повній самостійності страхувальників у цих питаннях:
З документа
Форму документа, який видає уповноважена особа, окремі питання організації роботи з призначення та здійснення страхових виплат страхувальник визначає самостійно.
(лист ПФУ від 16.03.2023 р. № 9562-11050/У-03/8-2800/23)
Тож, профспілки вважають за необхідне зазначити, що не доцільно кардинально змінювати той порядок роботи з призначення страхових виплат, який був раніше. Та пропонують і надалі дотримуватися такого алгоритму.
<…>
Джерело: Інтерактивна бухгалтерія – не забудьте оформити передплату на улюблене видання!
Щоб БЕЗКОШТОВНО отримати доступ до повного текста статті заповніть, будь ласка, заявку: